Wybieramy sportowe wydarzenie marca w Warszawie

Nowi bohaterowie kibiców, wielkie wydarzenia sportowe, przełomowe osiągnięcia, a także zaskakujące sukcesy na boiskach. Warszawa.sport.pl po raz drugi zaprasza na wybory wydarzenia miesiąca w stołecznym sporcie.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Miesiąc temu uznaliście, że sportowym wydarzeniem lutego było zwycięstwo Legii 4:0 ze Śląskiem we Wrocławiu. W głosowaniu wzięło udział 148 internautów, teraz liczymy na więcej. Na Wasze głosy czekamy do piątku 6 marca.

W marcu ponownie doliczyliśmy się ośmiu wydarzeń, którymi żyła sportowa Warszawa. Początek miesiąca to eksplozja formy Rafała Wolskiego , który w marcu strzelił trzy z czterech ligowych goli dla Legii, w tym niesamowitego, zwycięskiego w Bielsku-Białej. O 19-letnim pomocniku mówiło się i w kontekście zagranicznego transferu, i powołania do reprezentacji na Euro.

Przebłysk miał też piłkarz Polonii Władimir Dwaliszwili - gruziński napastnik zaliczył trzy asysty w meczu z Jagiellonią Białystok, a "Czarne Koszule" wygrały to spotkanie 4:1. Wydawało się, że Dwaliszwili i odrodzona Polonia stworzy wspólnie z prowadzącą w T-Mobile Ekstraklasie Legią Wolskiego niesamowite widowisko w derbach Warszawy, ale na Pepsi Arenie obyło się i bez goli, i bez emocji. Derby rozczarowały , choć przygotowania do nich i otoczka meczu, w którym Warszawa miała "grać o tytuł" zasługują na wzięcie spotkania pod uwagę w głosowaniu.

Ale warszawski sport to nie tylko piłka nożna - stołeczny Grandmaster Flash to najlepsza drużyna w ultimate frisbee nie tylko w mieście, ale także w całej Polsce. Grandmaster Flash został jej halowym mistrzem podczas imprezy w Kraśniku.

Ciekawym i barwnym wydarzeniem była także krótka pokazówka futbolistów amerykańskich Eagles i Spartans na Stadionie Narodowym. Obie warszawskie drużyny pokazały jak może wyglądać zaplanowany na 15 lipca na Narodowym finał Topligi. Jak? Atrakcyjnie.

W Półmaratonie Warszawskim wzięła udział rekordowa liczba osób - dokładnie 7191. Na dodatek w siódmej edycji biegu po raz pierwszy zwyciężył Polak, Arkadiusz Gardzielewski . A stolica po raz kolejny pokazała, że biegać lubi i potrafi.

Koniec miesiąca to wstrząs w piłkarskiej Polonii - właściciel klubu Józef Wojciechowski mimo własnych zapewnień nie wytrzymał i po porażce 0:3 w Kielcach z Koroną zwolnił trenera Jacka Zielińskiego. Zastąpił go Czesław Michniewicz .

A ostatniego dnia marca siatkarze AZS Politechniki rozegrali finałowy mecz Pucharu Challenge - po porażce u siebie zwyciężyli Tytan AZS Częstochowa na wyjeździe, w złotym secie prowadzili, byli blisko, ale starcie przegrali. Politechnika Pucharu Challenge nie zdobyła , ale dojście do finału to ogromny sukces zespołu targanego problemami finansowymi.

Które wydarzenie było według Was najważniejszym w marcu w sportowej Warszawie? Głosujcie i komentujcie! Wybory trwają do piątku 6 kwietnia.

Derby Warszawy: mecz Legia - Polonia na zdjęciach

Sportowe wydarzenie marca w Warszawie to: