Gniewino oszalało na punkcie Hiszpanów i Euro 2012. Nawet śmietniki będą w kształcie piłki

Centrum pobytowe w Gniewinie czeka już na czerwcowy przyjazd reprezentacji Hiszpanii. Podczas Euro 2012 nawet kontenery na śmieci będą w gminie w kształcie piłek nożnych.

POLECAMY - KTO GDZIE I JAK ZAMIESZKA PODCZAS EURO 2012 [ZDJĘCIA]

- Na specjalne kontenery na śmieci otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Mieliśmy do wyboru jeszcze inne rodzaje kształtów, np. dzwony, ale w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami postanowiliśmy postawić na piłki - tłumaczy na łamach "Polski Dziennik Bałtycki" Mirosław Trocki z Urzędu Gminy Gniewino.

Docelowo specjalnych, piłkarskich kontenerów ma być w całej gminie 100. Pierwsze pojemniki stanęły już m.in. w Nadolu. - Ciekawy pomysł. Uśmiałam się, jak to zobaczyłam - mówi "Polsce" pani Kamila, mieszkanka wsi nad Jeziorem Żarnowieckim.

Piłkarskie pojemniki od standardowych różnią się wyłącznie kształtem. Tak jak powinny, są przystosowane do segregacji odpadów, o co - według przepisów - gmina ma obowiązek zadbać. I tak kontenery w kolorze żółtym przeznaczone są do śmieci plastikowych, a do zielonych piłek można wrzucać szkło.

Jak pisze "Polska" pojemniki na śmieci w kształcie piłek to nie jedyny element dekoracyjny z okazji mistrzostw Europy. Przed hotelem w Gniewinie, gdzie zatrzymają się Hiszpanie, stanęły już też np. makiety byków, które przywitają mistrzów świata i Europy.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

ZOBACZ W JAKICH WARUNKACH PODCZAS EURO 2012 HISZPANIE ZAMIESZKAJĄ W GNIEWINIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: