Irlandczycy wypróbowali... echo na PGE Arenie. "Doping się niesie!"

Trójmiasto wizytuje grupa dziennikarzy z największych irlandzkich mediów. W czerwcu podczas Euro 2012 powrócą tu razem ze swoją reprezentacją piłkarską, która na PGE Arenie zmierzy się 14 czerwca z Hiszpanią. Ale już teraz są zachwyceni.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Wizytę rozpoczęli w piątek przed południem od stadionu w Gdyni, na którym podczas Euro ma trenować reprezentacja Irlandii. Obejrzeli m.in. stadionowe szatnie. Obiekt Arki bardzo przypadł wszystkim do gustu, ale - jak można się było spodziewać - jeszcze większe wrażenie zrobił na nich kolejny punkt wycieczki - PGE Arena. Po pierwszych zachwytach Irlandczycy przeszli do praktycznych testów stadionu - wykonując z trybun kilka kibicowskich przyśpiewek, by sprawdzić, jak niesie się głos po stadionie. Test wypadł pozytywnie.

Relacje w irlandzkich gazetach z wizyty w Gdańsku mają pojawić się już w sobotę. Tego dnia rano dziennikarze z Zielonej Wyspy obejrzą jeszcze sopocki hotel Sheraton - bazę ich reprezentacji podczas Euro, a potem przeniosą się do Poznania (tam reprezentacja Irlandii również rozegra mecze grupowe Euro 2012).

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? ?

Dziennikarze z Irlandii zwiedzają PGE Arenę i stadion w Gdyni [KAPITALNE ZDJĘCIA!]

Więcej o: