Trybuna Kibica. W centrum Wrocławia będzie jak na stadionie

Wrocławska Strefa Kibica powstanie na Rynku, pl. Solnym oraz części ul. Świdnickiej. Strefa otwarta zostanie 8 czerwca - w pierwszym dniu Euro 2012.

Wrocław ma już doświadczenia z organizacją takiego miejsca - podczas mistrzostw Europy w 2008 roku na pl. Solnym specjalnie zbudowano Wrocławską Strefę Kibica. Tam władze miasta, sponsorzy oraz media, w tym "Gazeta Wyborcza", stworzyły namiastkę stadionu sportowego. Fani futbolu, siedząc na specjalnie postawionej trybunie albo na sztucznej murawie imitującej boisko, mogli na ogromnym telebimie oglądać wszystkie pojedynki mistrzostw, kibicując tak, jakby znajdowali się na stadionie.

Wtedy mecz Polska - Austria oglądało około 2 tys. kibiców. Radość fanów reprezentacji trwała do ostatnich sekund pojedynku, ale gdy rywale wyrównali z rzutu karnego, niektórzy kibice rozpłakali się z rozpaczy.

Żyj sportem razem z nami, jesteśmy także na Facebooku - wroclaw.sport.pl>

Teraz podczas Euro 2012 Strefa Kibica będzie znacznie większa - obejmie cały Rynek, pl. Solny oraz część ulicy Świdnickiej. Strefa zostanie odgrodzona małymi płotkami, ale wstęp do niej będzie bezpłatny. W strefie rozstawione będą punkty gastronomiczne, stoiska handlowe czy restauracyjne wyłącznie oficjalnych sponsorów Euro 2012. W kilku miejscach staną ogromne telebimy. Oprócz tego będzie też główna scena, na której odbędą się koncerty i różnego rodzaju imprezy, w dni, kiedy piłkarze nie będą grali. To miejsce będzie czynne przez cały czas trwania Euro 2012 - od 8 czerwca do 1 lipca.

Przedstawiciele miasta liczą, że w strefie zmieści się około 30 tysięcy kibiców. Spodziewają się fanów futbolu nie tylko z Polski, ale całej Europy. Najbardziej liczą na liczny przyjazd Czechów, których reprezentacja rozegra we Wrocławiu wszystkie trzy mecze grupowe. Poza tym do Wrocławia może przyjechać grupa kibiców z Niemiec, którzy mają tu blisko, oraz oczywiście Rosjan i Greków. Ich drużyny narodowe zagrają we Wrocławiu po jednym spotkaniu. Najwięcej fanów spodziewanych jest 16 czerwca - wtedy Polska zagra na Stadionie Miejskim z Czechami.

Jako jedyne miasto organizator Euro 2012 Wrocław zaoferuje fanom futbolu bezpłatną darmową kartę OpenWrocław do płacenia w strefie kibica. Będzie można używać jej także poza nią, a także po zakończeniu mistrzostw - jak każdą elektroniczną portmonetkę. Wprawdzie nie trzeba mieć karty, by wejść do strefy kibica, ale za gotówkę nie kupimy tam niczego. Obowiązywać będą wyłącznie płatności kartami zbliżeniowymi, bo transakcje nimi są szybsze.

Zasilić kartę będzie można w terminalach ustawionych przy wejściach do strefy lub przez internet. Maksymalna kwota to 500 euro.

Twój sposób na kibicowanie!

W 2012 roku wszyscy jesteśmy kibicami piłki nożnej. Zjednoczeni przez sportowe emocje jak nigdy dotąd. Marzymy, by po latach rozczarowań wreszcie unieść ręce w geście triumfu. Przez kilkanaście dni nie będzie podziału na warszawiaków, krakusów, wrocławian czy poznaniaków. W trakcie Euro 2012 jedynymi barwami będą biało-czerwone kolory reprezentacji Polski. A jedynym celem - wspólne wspieranie reprezentacji Polski w najważniejszym turnieju w historii. Wspieranie w każdy możliwy sposób.

Z okazji piłkarskiego święta ogłaszamy dla wszystkich kibiców konkurs - pokażcie swój sposób na kibicowanie! Pokażcie, jak będzie wspierać polskich piłkarzy w trakcie ich i naszej imprezy życia. By przystąpić do konkursu, wystarczy opisać swój oryginalny sposób na kibicowanie podczas Euro 2012 i wysłać go na adres trybuna_kibica@agora.pl. Przesyłajcie wypracowania, opowiadania, zdjęcia, a nawet wiersze. Przesyłajcie wszystko, co pokaże, że to właśnie wy jesteście jedynymi w swoim rodzaju kibicami reprezentacji Polski.

Do wygrania są czytniki Kindle Keyboard. Najlepsze prace zamieścimy w "Gazecie Wyborczej" i na stronie wroclaw.sport.pl oraz wroclaw.gazeta.pl. Konkurs trwa do 11 kwietnia. Radość z kibicowania - oby do końca Euro!

Regulamin akcji na wroclaw.gazeta.pl

Brazylia we Wrocławiu! Zobacz, jakie gwiazdy mogą zagrać na Stadionie Miejskim

Więcej o: