Euro 2012 Gdańsk. Na Euro hotele drogie. Zamieszkaj więc w stoczni

Podczas Euro 2012 w Trójmieście powstanie kilka miasteczek namiotowych. Największe na sopockim Hipodromie, na terenie Stoczni Gdańskiej oraz przy ul. Uczniowskiej - kilkaset metrów od PGE Areny

POLECAMY - WIELCY NIEOBECNI. ICH MOŻE ZABRAKNĄĆ NA EURO 2012 [ZDJĘCIA]

W Gdańsku i Sopocie specjalnie na Euro 2012 powstaną co najmniej trzy bardzo duże miasteczka namiotowe. W sumie znajdzie się na nich miejsce dla blisko 10 tys. gości. O pierwszym wiadomo było od kilku miesięcy. Mowa o Carlsberg FanCam, który powstanie na terenie Hipodromu. Ma przyjąć ok. 3 tys. gości w dwuosobowych namiotach czy tzw. domkach holenderskich. Ma oferować także miejsca dla kamperów. Ceny za noc zaczynają się od 112 zł za noc w namiocie, a kończą na 330 zł w domku holenderskim (z wliczonym śniadaniem).

- Zainteresowanie jest bardzo duże, głównie gości z zagranicy. Obecnie sprzedaż została wstrzymana, gdyż wyczerpała się pierwsza pula miejsc. Niebawem znowu można będzie dokonywać rezerwacji - wyjaśnia Maciej Zieliński, rzecznik Carlsberg FanCamp. Oprócz pola namiotowego, Carlsber FanCamp oferuje inne atrakcje: sztuczną plażę, boiska do piłki i siatkówki czy dużą strefę gastronomiczną. - Na gości czekać będą m.in. duże telebimy, na których można oglądać wszystkie mecze mistrzostw. Będą też koncerty, ale listę wykonawców ogłosimy dopiero w przyszłym miesiącu - dodaje Zieliński.

Turystycznym hitem może się okazać Gdansk Football Camp 2012, który powstanie w sercu Stoczni Gdańskiej, tuż obok budowanego Europejskiego Centrum Solidarności. Ten, w przeciwieństwie do sopockiego, ma być głównie bazą noclegową dla kibiców.

- Nie chcemy tworzyć konkurencji dla strefy kibica, która znajduje się przecież tuż obok [na placu Zebrań Ludowych - red.]. To tam kibice mają oglądać mecze, a nie u nas - wyjaśnia Bartosz Weyna, manager Gdansk Football Camp 2012.

Kamping na terenie stoczni pomieści 5 tys. osób w namiotach i kamperach. Gościom oprócz noclegów oferuje zaplecze gastronomiczne, serwujące polskie potrawy.

Tutaj nocleg (śniadanie w cenie) kosztuje od ok. 123 do 143 zł, w zależności od długości pobytu. Organizatorom Gdansk Football Camp 2012 udało się zdobyć rekomendację stowarzyszenia Kibice Razem, dzięki czemu kamping w Stoczni Gdańskiej polecany będzie m.in. członkom europejskich stowarzyszeń kibiców.

- Przeprowadziliśmy wśród kibiców ankietę, czego oczekują z naszej strony. Okazało się, że przede wszystkim chcą poznać kraj, miasto. Stąd pomysł, żeby na kempingu była obecna głównie polska kuchnia. Chcemy też przygotować m.in. ofertę rejsów po porcie z pobliskiego nabrzeża - dodaje Weyna.

Z kolei atutem kolejnego kampingu - Activator Camp 2012 - ma być jego lokalizacja. Powstanie na terenach kolejowych przy ul. Uczniowskiej, kilkaset metrów od PGE Areny. - Jesteśmy po ostatnich rozmowach z miastem, możemy ruszać z organizacją - deklaruje Anna Gryszkiewicz, z firmy Aktywator, która organizuje kamping Activator Camp 2012.

W Letnicy na kibiców czekać ma ok. 1,4 tys. miejsc w dwuosobowych namiotach. Do dyspozycji gości będzie też strefa gastronomiczna, strefa rozrywki oraz meczowa, z transmisjami na żywo wszystkich meczów. Nocleg w dni meczowe na PGE Arenie kosztuje 219 zł za namiot, dzień przed i po meczu 159 zł, a w pozostałe 69 zł.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

- Chcemy zatrzymać gości jak najdłużej, stąd dużo niższe ceny w dniach, kiedy w Gdańsku nie są rozgrywane mecze - wyjaśnia Gryszkiewicz.

Dodatkowym atutem pola przy stadionie mają być pakiety turystyczne i rozrywkowe, które goście będą mogli rezerwować w internecie jeszcze przed przyjazdem.

POLSKIE STADIONY NA EURO 2012 NAJPIĘKNIEJSZE? ZOBACZ JAKIE CACKA POWSTAJĄ W TEJ CHWILI W EUROPIE! [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.