Stadion w Poznaniu podświetlony na zielono. Dla Irlandii!

Poznański obiekt zostanie w piątek i sobotę podświetlony na zielono. Powodem nie jest jednak mecz Warty Poznań, ale dzień św. Patryka - święto narodowe Irlandczyków, którzy grają w Poznaniu swoje mecze Euro 2012

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Irlandia zagra w Poznaniu dwa mecze: 10 czerwca z Chorwacją i 18 czerwca z Włochami. By uczcić najważniejsze dla Irlandczyków święto, w piątek i sobotę wieczór na zielono podświetlony zostanie Stadion Miejski w Poznaniu.

Obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Poznań będzie jedynym obiektem biorącym udział w akcji Global Greening, w ramach której Irlandczycy sygnalizują swe święto, podświetlając na zielono charakterystyczne obiekty na świecie. W ramach tej kampanii poznański stadion znajdzie się gronie tak prestiżowych budynków jak Empire State Building w Nowym Yorku, Burj Al.-Arab w Dubaju, Opery w Sydney czy paryskiego teatru Moulin Rouge.

Dodatkowo w sobotę podczas startu biegu Maniacka Dziesiątka wypuszczonych zostanie 2012 białych i zielonych balonów z koniczynkami, nawiązujących do irlandzkiego święta narodowego.

W czasie irlandzkiego święta Poznań będzie promował przyjazd do Polski na Euro 2012 w pubach w Dublinie.

Zobacz wideo
Irlandia podczas meczów w Poznaniu wygra:
Więcej o: