Euro 2012. Anglicy zajęli stadion Hutnika, więc klub musiał szukać zastępczego. I znalazł

Czwartoligowa drużyna musiała znaleźć zastępczy obiekt na rundę wiosenną, bo na stadionie przy ul. Ptaszyckiego podczas Euro 2012 będą trenować angielscy piłkarze. Obecnie trwa tam remont.

Co Kraków zyska na Euro 2012? Sprawdź na krakow.sport.pl ?

Anglicy wybrali obiekt w Nowej Hucie, mimo że nie spełniał wszystkich wymagań. Chcieli jednak mieszkać w Krakowie, a stadiony Wisły i Cracovii już wcześniej zarezerwowali Holendrzy i Włosi.

Działacze Hutnika chcieli pozostać w Nowej Hucie, więc w grę wchodziły dwa stadiony: Wandy i Grębałowianki. Murawa na obiekcie pierwszego z nich jest jednak w złym stanie, a dookoła boiska rozciąga się tor żużlowy. - Dlatego zdecydowaliśmy, że będziemy korzystać z boiska Grębałowianki - mówi Adam Gliksman, wiceprezes Hutnika.

- Zależało nam przede wszystkim, by zostać w Nowej Hucie, blisko naszego starego stadionu. Obiekt może pomieścić około 800 widzów, ale nie wszystkie miejsca są siedzące. Murawa nie jest w najlepszym stanie i wymaga renowacji. Stadion przejdzie niewielki remont, czekamy tylko na lepszą pogodę - dodaje Gliksman.

Rozgrywki czwartej ligi ruszają w najbliższy weekend, a pierwszy test obiektu Grębałowianki odbędzie się za niecałe dwa tygodnie. Hutnik zagra na nim z Zieleńczanką Zielonki.

Tymczasem na stadionie przy ul. Ptaszyckiego niedawno zasiano trawę, z której mają korzystać angielscy piłkarzy. Przebudowywane są też szatnie.

Anglicy kazali zamknąć swój ośrodek na Euro 2012. Co jest za drzwiami? [FOTO]

Więcej o: