Euro 2012 Gdańsk. Giovanni Trapattoni - najstarszy trener mistrzostw Europy

Trener reprezentacji Irlandii Giovanni Trapattoni, który podczas Euro 2012 poprowadzi swoją kadrę na PGE Arenie w Gdańsku, będzie już wtedy najstarszym trenerem, jaki kiedykolwiek poprowadził drużynę w mistrzostwach Europy.

POLECAMY - GORĄCE ZDJĘCIA Z USA! CHEERLEADERKI Z GDYNI ZATAŃCZYŁY NA MECZU NBA!

Irlandczycy podczas Euro 2012 będą mieszkać w Sheratonie w Sopocie, a trenować w Gdyni. Z kolei w Gdańsku na PGE Arenie rozegrają swój mecz w grupie - 14 czerwca z Hiszpanią.

Jak zauważa futbolnews.pl selekcjoner reprezentacji Irlandii Trapattoni podczas wizyty w Trójmieście będzie już najstarszym trenerem, jaki kiedykolwiek poprowadził drużynę w mistrzostwach Europy. Rekord pobije konkretnie 10 czerwca w Poznaniu, kiedy jego reprezentacja zmierzy się z Chorwacją. Włoch będzie miał wtedy dokładnie 73 lata i 76 dni.

Futbolnews.pl przypomina, że poprzednim rekordzistą był trener Hiszpanii na Euro 2008 - Luis Aragones, który miał wówczas 69 lat.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

Trapattoni nie zamierza jednak szybko rezygnować z pracy, bo niedawno przedłużył kontrakt z irlandzką federacją o kolejne dwa lata - do końca eliminacji mistrzostw świata 2014. Reprezentację Irlandii prowadzi od 2008 r.

POLSKIE STADIONY NA EURO 2012 NAJPIĘKNIEJSZE? ZOBACZ JAKIE CACKA POWSTAJĄ W TEJ CHWILI W EUROPIE! [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA