Prezydent Władimir Putin przyleci do Wrocławia na mecz Euro!

- Z posiadanych przez nas informacji wynika, że planowany jest przylot prezydenta Rosji na mecz z Czechami podczas Euro 2012 - mówi wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki.

 

Żyj sportem razem z nami, jesteśmy także na Facebooku - wroclaw.sport.pl>

 

Pojedynek Rosjan z Czechami odbędzie się we Wrocławiu 8 czerwca o godz. 20.45 i będzie pierwszym spotkaniem mistrzostw Europy w naszym mieście. Wiadomo, że na tym meczu pojawi się m.in. miliarder Roman Abramowicz, który wykupił już loże na nowym stadionie na Maślicach.

Na spotkanie przyleci również prawdopodobnie prezydent Rosji- Władimir Putin.- Z posiadanych przez nas informacji wynika, że planowany jest przylot prezydenta Rosji na mecz z Czechami podczas Euro 2012 - mówi wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki.

Jeśli prezydent Rosji rzeczywiście na meczu się pojawi, to usiądzie na trybunie zachodniej nowego stadionu na Maślicach. Tam, między lożami VIP jest bowiem strefa przeznaczona jedynie dla gości UEFA. Liczy ona 500 metrów kwadratowych, a zasiądą w niej m.in. głowy państw. Na meczu we Wrocławiu oprócz Putina może tam być prezydent Czech Vaclav Klaus, który zapowiedział, że pojawi się przynajmniej na jednym spotkaniu reprezentacji swojego kraju. Być może Klaus będzie jednak na naszym stadionie aż trzy razy, bo Czesi wszystkie mecze grupowe Euro 2012 rozegrają właśnie we Wrocławiu.

Przyjazd prezydentów Putina i Klausa do ostatniej chwili będzie jednak prawdopodobnie ukrywany. O swoich planach prezydenci państw muszą bowiem powiadomić jedynie przedstawicieli UEFA oraz, tuż przed przylotem, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Rosyjski miliarder wykupił najdroższą lożę na wrocławskim stadionie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.