Alpiniści wyszorują nam stadion. Na Euro ma lśnić

POSiR szukają firmy, która umyje membranę na dachu stadionu przy ul. Bułgarskiej. To aż 54 tys. metrów kwadratowych powierzchni do wyczyszczenia! - Czeka nas skomplikowana operacja, prace na wysokościach mogą potrwać nawet miesiąc - mówi Ryszard Żukowski, szef Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Biała membrana na dachu stadionu nie była jeszcze nigdy myta, dlatego z daleka widać na niej czarny brud i zacieki. Ale przed Euro 2012 piłkarska arena ma błyszczeć. - Ogłosiliśmy właśnie przetarg na umycie membrany. To aż 54 tys. metrów kwadratowych. Ze względu na tak wielką powierzchnię dachu, cena za tę usługę może nie być niska - mówi Ryszard Żukowski, szef Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Nie chce zdradzić, ile dokładnie może kosztować mycie dachu, ale może być to nawet kilkaset tys. zł. - Chcemy, by mycie skończyło się przed 30 kwietnia, bo później musimy przekazać stadion pod zarząd UEFA. Choć oczywiście prace mogą się przedłużyć o parę dni np. przez złą pogodę. Prace na wysokościach i mycie przy porywistym wietrze czy intensywnym deszczu nie będą miały sensu - dodaje.

Alpiniści będą myć dach po kawałku, w czasie dobrej pogody i gdy nie będą rozgrywane żadne mecze. Firma, która zwycięży w przetargu, będzie musiała też zutylizować wodę, która będzie ściekała z mytego dachu.

POSiR planuje kolejny przetarg - na gruntowne wysprzątanie wszystkich trybun. - Na Euro stadion musi lśnić. Potem jego bieżącym utrzymaniem i sprzątaniem będzie musiał się zająć operator - tłumaczy Żukowski.

Więcej o: