Otwarty trening Portugalczyków. Przyjdź zobaczyć Ronaldo na Polonii

Reprezentacja Portugalii, która przyleciała w poniedziałek do Warszawy, o 18.30 będzie trenować na stadionie Polonii przy Konwiktorskiej. Treningi są otwarte dla publiczności, z trybun będzie można oglądać m.in. Cristiano Ronaldo, Naniego i Fabio Coentrao.

Facebook Warszawa Sport.pl. Czy już nas polubiłeś? >

W środę naszpikowana gwiazdami reprezentacja Portugalii zagra z Polską na inaugurację Stadionu Narodowego. Rywale kadry Franciszka Smudy przylecieli do Warszawy przed 15 - prosto z samolotu wsiedli do autobusu, który zawiózł ich do hotelu Sheraton. O 18.30 Portugalczycy rozpoczną trening na Polonii.

Wcześniej, o 17, przy Konwiktorskiej będą trenować Polacy. Mecz biało-czerwonych z szóstą drużyną świata rankingu FIFA będzie pierwszym na Narodowym. Blisko 60-tysięczny obiekt wypełni się do ostatniego miejsca. Choć drużyna Smudy grała ostatnio z uważanymi za faworytów mistrzostw Europy Niemcami i silnymi Włochami, od dawna do Polski nie przyjechała drużyna z tyloma zawodnikami rozpoznawalnymi w każdej części świata.

Portugalczycy to ćwierćfinaliści ostatnich ME i srebrni medaliści z 2004 r. Od lat największe kluby wydają na nich gigantyczne pieniądze. Za jedenastu piłkarzy, którzy w środę wybiegną na murawę Stadionu Narodowego w ostatnich latach zapłacono 250 mln euro. Najwięcej - 96 mln Real Madryt dał za Ronaldo. To transferowy rekord świata.

Jaka nazwa dla Stadionu Narodowego? Propozycji jest sporo

Więcej o: