Euro 2012 w Gdańsku. 100 dni do Euro czyli flash mob na Długiej

Na 100 dni przed początkiem UEFA Euro 2012, w środę 29 lutego o godz. 16.30, wolontariusze miast-gospodarzy oraz UEFA wykonają taneczną choreografię znaną z teledysku Michela Telo. Imprezę na ul. Długiej poprowadzi Maciej Gleba Florek, zwycięzca programu You Can Dance.

POLECAMY - Lechia Gdańsk chce Patryka Małeckiego! Ale...

Wolontariusze zatańczą razem do piosenki Michela Telo "Ai Se Eu Te Puego". W 2011 roku utwór nieznanego wcześniej brazylijskiego piosenkarza i kompozytora stał się hitem na całym świecie. Także wśród piłkarzy, od kiedy na You Tube trafił filmik z nagraniem z szatni reprezentacji Brazylii, na którym do piosenki tej zatańczył as Canarinhos i Santosu - Neymar. Fragmenty choreografii po strzelonych golach zaczęły prezentować inne gwiazdy futbolu, m. in. Cristiano Ronaldo.

Swój udział w rozpropagowaniu tańca mieli również polscy piłkarze. Adrian Mierzejewski razem z Dariuszem Dudką zaprezentowali układ taneczny po golu Pawła Brożka w towarzyskim meczu Polska - Węgry w listopadzie 2011 roku.

Teraz taniec z "Ai Se Eu Te Puego" będzie można zobaczyć na ul. Długiej w Gdańsku. W środę 29 lutego, Gdańsk będzie świętował 100 dni do UEFA Euro 2012, wielkim flash mobem z udziałem wolontariuszy (flash mob - nazwa, którą przyjęło się nazywać sztuczny tłum gromadzących się niespodziewanie osób w miejscu ogólnie dostępnym w celu przeprowadzenia szybkiego zdarzenia, najczęściej zaskakującego dla przypadkowych ludzi).

Wspólny taniec rozpocznie się o godz. 16.30, wolontariusze zbiorą się pół godziny wcześniej w Teatrze w Oknie, aby wstępnie przećwiczyć choreografię.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

Centra pobytowe na Euro 2012 już oficjalnie. KTO GDZIE I JAK ZAMIESZKA [ZDJĘCIA Z HOTELI]

Więcej o: