Kto nie dojedzie do pracy, a kto do domu, czyli jak pojeździmy podczas Euro 2012?

Kto podczas Euro 2012 nie dojedzie samochodem do swojej firmy, a kto musi postarać się o specjalny identyfikator, żeby dostać się do domu - gdańszczanie dowiedzą się tego z ulotek Zarządu Dróg i Zieleni, który od przyszłego tygodnia rusza z akcją informacyjną.

POLECAMY - Lechia Gdańsk chce Patryka Małeckiego! Ale...

- Dzwonią do nas zaniepokojeni pracownicy i właściciele firm znajdujących się na obszarze, który podczas Euro będzie wyłączony z ruchu na kilka godzin - powiedział "Gazecie" Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku i szef zespołu koordynującego transport podczas mistrzostw. - Pytają o organizację ruchu podczas imprezy, obawiają się, że o nich zapomnimy. Nie zapomnimy o nikim, a przede wszystkim o osobach, które mieszkają w miejscach newralgicznych komunikacyjnie na czas meczów.

Dlatego od przyszłego tygodnia rusza akcja informacyjna ZDiZ dla gdańszczan mieszkających w Młyniskach i Letnicy, w okolicach ulic: Słowackiego, Jana z Kolna, Kościuszki, Kochanowskiego, Uczniowskiej. Te obszary wyłączone będą z ruchu od ok. czterech godzin przed meczem do ok. trzech po jego zakończeniu.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

- Mieszkańcy tych okolic muszą wiedzieć, w jaki sposób będą mogli poruszać się po miejscach swojego zamieszkania - dodaje Kotłowski. - Muszą wiedzieć, że będą musieli wyrobić sobie bezpłatny identyfikator upoważniający do wjazdu do stref objętych restrykcjami. Także kiedy, jak i gdzie będzie można go wyrobić.

Co jeszcze powinni wiedzieć gdańszczanie?

Na przykład, że identyfikator nie gwarantuje wjazdu na obszary restrykcji drogowych, ale ten wjazd tylko umożliwia i - jeśli służby porządkowe uznają, że nasz samochód zakłóci bezpieczeństwo - możemy mieć trudności z dostaniem się do własnego domu.

Wyrobić identyfikator będzie można od połowy kwietnia do 15 maja. Podczas mistrzostw pracujący w Letnicy, Młyniskach i częściowo Wrzeszczu nie dojadą do pracy, ich auta jako obsługujące działające na tym terenie firmy (jest ich ponad 850) nie będą miały wstępu na ten obszar.

Te informacje pojawią się we wszystkich gdańskich tramwajach, autobusach i przystankach. Strażnicy miejscy będą rozdawać ulotki podczas spotkań z mieszkańcami, także w szkołach na spotkaniach z dziećmi. W akcję informacyjną zaangażowano także parafie.

- Poprosimy też zarządców nieruchomości, by wywiesili informacje na swoich tablicach ogłoszeń - mówi Kotłowski. - Ulotki otrzymają też firmy, które mają swoje siedziby w tych okolicach.

Wszystkie informacje pojawią się również na stronie internetowej Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku - www.zdiz.gda.pl

Areny Euro 2016 we Francji przyćmią PGE Arenę i Stadion Narodowy? [ZDJĘCIA + SONDAŻ]

Więcej o: