Euro 2012. Zatańcz przed meczem na PGE Arenie

W niedzielę casting do Ceremonii Przedmeczowych UEFA Euro 2012. Masz skończone 16 lat, umiesz trochę tańczyć i jesteś sprawny? Możesz wystąpić przed tysiącami kibiców na PGE Arenie i przed telewizorami

POLECAMY - Centra pobytowe na Euro 2012 już oficjalnie. KTO GDZIE I JAK ZAMIESZKA [ZDJĘCIA Z HOTELI]

Każdy mecz mistrzostw poprzedzać będzie sześciominutowa ceremonia na płycie stadionu.

- Złoży się ona z dwóch trzyminutowych części: pierwsza podkreślać będzie symbolikę danego miasta gospodarza, druga będzie promować cały turniej i uczestniczące w nim reprezentacje - wyjaśnia Łukasz Pałucha z Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012. - W ceremonii udział wezmą wybrani wolontariusze, to właśnie na nich czekamy w najbliższą niedzielę.

Bo właśnie 26 lutego w hali MOSiR-u przy ul. Kołobrzeskiej 61 na Przymorzu odbędzie się gdański casting do Ceremonii Przedmeczowych UEFA Euro 2012.

Jakie trzeba spełnić warunki, by wystartować w naborze?

- Trzeba mieć ukończone 16 lat, w górę nie ma żadnych ograniczeń. Oczywiście ważna jest ogólna sprawność, trzeba będzie się trochę powyginać. Ale nie ma potrzeby przygotowywania własnego układu, by pokazać go jurorom na castingu, wystarczy wziąć ze sobą strój i buty sportowe - dodaje Pałucha.

W Gdańsku chętnych do udziału w ceremonii oceniać będą Alicja Gruca, koordynatorka projektu, oraz dwójka choreografów: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz i Kaja Kołodziejczyk.

Castingi do ceremonii przedmeczowych odbyły się już w Warszawie i Wrocławiu.

- W każdym mieście to trochę inaczej wygląda. We Wrocławiu na przykład, gdzie nabór miał miejsce w niedzielę, 19 lutego, zgłosiło się około 300 chętnych, wybrano setkę plus osoby rezerwowe. Tam liczyły się bardziej umiejętności taneczne, w Gdańsku wagę przyłożymy bardziej do sprawności ruchowej - mówi Agata Jurek, która koordynuje castingi z ramienia UEFA. - W Gdańsku będziemy też potrzebować więcej - bo 120 uczestników ceremonii, do tego około 20 osób rezerwowych. Do udziału zapraszamy zarówno dziewczęta i kobiety, jak i chłopców i mężczyzn. Nie będzie to bowiem występ czirliderek.

Szczegółów trzyminutowego pokazu opowiadającego o Gdańsku Agata Jurek jeszcze nie zdradza: - Układ jest gotowy, ale chcemy, by pozostał niespodzianką - podkreśla.

- Mogę tylko powiedzieć, że nie będzie to jakiś mocno skomplikowany występ. Na pewno dynamiczny i widowiskowy, ale jednak prosty układ. Od uczestników wymagać będziemy więc koordynacji ruchowej i szybkości. I wzrostu powyżej 165 cm - dodaje Alicja Gruca, pomysłodawczyni gdańskiej części ceremonii.

Za występy podczas ceremonii przedmeczowych nie będzie wynagrodzenia. Ale - jak podkreślają organizatorzy - artyści-wolontariusze będą mieli znakomitą okazję do przeżycia niepowtarzalnej przygody, nawiązania nowych przyjaźni i pokazania się gościom z całego świata. Dla najlepszych może być to nawet początek drogi w show-biznesie.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

Kolejna rekrutacje odbędzie się 2 marca w Poznaniu.

Casting do ceremonii przedmeczowych - 26 lutego, hala MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 61 w Gdańsku. Nabór odbędzie się w trzech turach: o godz. 10, 13 i 16. Należy zabrać dowód tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub legitymacja szkolna) oraz strój i obuwie sportowe.

PGE ARENA GDAŃSK STADIONEM ROKU! [ZDJĘCIA]

Więcej o: