Hotel Forum ożyje podczas Euro 2012?

W budynku, który od kilku lat stoi nieużywany, Włosi chcą zorganizować centrum prasowe podczas mistrzostw Europy. Obiekt miałby być bazą dla dziennikarzy i sponsorów włoskiej reprezentacji.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Od 1998 roku podczas każdej wielkiej imprezy, piłkarzom z Półwyspu Apenińskiego towarzyszy tzw. "Casa azzurri", czyli " miasteczko niebieskich". W ramach projektu odbywają się wydarzenia związane nie tylko z piłką nożną. Oprócz transmisji na żywo, konferencji prasowych, czy wywiadów, organizowane są także koncerty i wystawy kulturalne.

Podczas Euro 2012 centrum będzie zlokalizowane w Krakowie, ponieważ tutaj ma trenować reprezentacja Włoch. Podopieczni Cesare Prandellego zamieszkają w Wieliczce, ale władze federacji wolą, by "miasteczko" nie było zlokalizowane w pobliżu miejsca, w którym piłkarze mają odpoczywać od medialnego zgiełku. Zawodnicy muszą mieć zapewniony spokój i komfort, a pod Wawel może zjechać nawet kilkuset włoskich dziennikarzy.

Jedną z możliwych lokalizacji przedsięwzięcia jest Hotel Forum, który od 2002 roku stoi pusty (dwie pozostałe to Rotunda i hotel Gromada). - Mamy nadzieję, że w ten sposób moglibyśmy ożywić wizerunek kontrowersyjnej nieruchomości. Podczas relacji z rozgrywek cały świat oglądałby wówczas wzgórze wawelskie - mówi na łamach Dziennika Polskiego Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa.

W przyszłym tygodniu mają odbyć się rozmowy pomiędzy spółką Wawel-Imos International, właścicielem budynku, a władzami miasta. Wstępna umowa ma zostać podpisana do końca lutego.

Polski sponsor Interu Mediolan: Riposty Ranieriego są ostre jak nóż

Więcej o: