Euro 2012. Niemcy zagrają na zielono!

Reprezentacja Niemiec, która podczas Euro 2012 zamieszka w gdańskim Dworze Oliwskim zaprezentowała koszulki, w których wystąpi w czerwcu na polsko-ukraińskiej imprezie. Trykoty nawiązują kolorystycznie do ME w Belgii z 1972 roku i MŚ z 1974, na których Franz Beckenbauer i spółka sięgnęli po mistrzowskie tytuły.

POLECAMY - Centra pobytowe na Euro 2012 już oficjalnie. KTO GDZIE I JAK ZAMIESZKA [ZDJĘCIA Z HOTELI]

Przygotowania do turnieju w Polsce i na Ukrainie reprezentacja Niemiec rozpocznie oficjalnie 29 lutego w towarzyskim meczu z Francją. W czwartek w Bremie kapitan reprezentacji Philip Lahm zaprezentował nowe zielone koszulki, w których on i jego koledzy będą grać podczas Euro 2012.

- Zieleń to kolor nadziei, do tego jest świeży i idealnie pasuje do naszego zespołu i naszych ambicji na Mistrzostwach Europy - powiedział Lahm dla "Les Bleus".

Zielony kolor na koszulki reprezentacji Niemiec powraca 40 lat po triumfie w Mistrzostwach Europy w Belgii i Mistrzostwach Świata z 1974 roku. Podstawowym kompletem niemieckiej kadry wciąż pozostaje jednak klasyczne zestawienie w kolorze czerni i bieli. W sprzedaży nowe, zielone koszulki pojawią się 24 lutego.

Być może niemieccy piłkarze w nowych koszulkach zaprezentują się już podczas lutego sparingu z Francją. Przed Euro piłkarze Joachima Loewa zagrają jeszcze ze Szwajcarią (26 maja) i Izraelem (1 czerwca).

Na Euro Niemcy, którzy w kraju są widziani w roli faworyta do złota, zagrają z Holandią, Danią i Portugalią. Pierwszy mecz rozegrają 9 czerwca we Lwowie z Portugalią.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

INTERNAUCI WYBRALI - PGE ARENA GDAŃSK POLSKĄ WIZYTÓWKĄ EURO 2012, WYGRAŁA ZE STADIONEM NARODOWYM W WARSZAWIE? [ZDJĘCIA]

Które koszulki Niemców są ładniejsze?
Więcej o: