Premier Wielkiej Brytanii: Capello zrobił źle, że ujął się za Terrym

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron oświadczył, że jest mu przykro z powodu opuszczenia posady selekcjonera reprezentacji Anglii, ale dodał, że Wloch nie miał racji sprzeciwiając się pozbawieniu Johna Terry'ego opaski kapitańskiej.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

- Przykro mi, że Capello zrezygnował - powiedział Cameron - Uważam go za dobrego trenera i dobrego człowieka. Doceniam to co zrobił dla kadry. Ale sądzę, że nie miał racji ujmując się za Johnem Terrym. Anglia nie może mieć kapitana, wobec którego istnieją oskarżenia o rasizm".

Capello zrezygnował z funkcji selekcjonera w środę, po godzinnym spotkaniu z przedstawicielami angielskiej federacji piłkarskiej. Capello sprzeciwiał się pozbawieniu Johna Terry'ego opaski kapitana reprezentacji. Obrońca Chelsea jest oskarżony o rasistowskie zaczepki pod adresem Antona Ferdinanda z QPR, jednak jego proces ma się odbyć dopiero po Euro 2012.

Tymczasowym następcą Capello został Stuart Pearce, ale faworytem kibiców i komentatorów jest menedżer Tottenhamu Hotspur Harry Redknapp.

Angielska prasa po odejściu Capello (ZDJĘCIA)

Redknapp jak Bobo Kaczmarek Zna nawet imiona psów swoich piłkarzy ?