Euro 2012. Fabio Capello: Obrazili mnie i zniszczyli mój autorytet

- Obrazili mnie i zniszczyli mój autorytet - tak Fabio Capello tłumaczył w agencji Italpress decyzję o rezygnacji ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Anglii. 65-letni Włoch odszedł po tym jak angielska federacja odebrała Johnowi Terry'emu opaskę kapitana.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Fabio Capello zrezygnował z funkcji selekcjonera angielskiej kadry w związku ze sprawą Johna Terry'ego. Były już kapitan reprezentacji został pozbawiony opaski przez angielską federację po tym, jak pojawiły się wobec niego oskarżenia o rasistowskie odzywki pod adresem Antona Ferdinanda z QPR. Proces Terry'ego ma się jednak odbyć dopiero po mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, zaś Capello, hołdując zasadzie domniemania niewinności, ujął się za obrońcą Chelsea.

- Obrazili mnie i zniszczyli mój autorytet. Tym, co najbardziej mnie uderzyło i zmusiło do podjęcia takiej decyzji było osławione anglosaskie poczucie sprawiedliwości, które nakazuje uważać człowieka za niewinnego, dopóki nie skaże go sąd - powiedział Capello agencji Italpress. - W przypadku Terry'ego, oni poważnie mnie obrazili i zniszczyli mój autorytet jako trenera Anglii. Stworzyli problem dla drużyny. Nigdy nie tolerowałem takiego przekraczania granic. Dlatego podjęcie decyzji o odejściu było dla mnie oczywiste.

Terry miał nazwać Antona Ferdinanda "P...nym czarnym ch..." jednak on sam zaprzecza, jakby w jego obeldze znalazły się elementy rasistowskie, zaś wideo, które ukazuje Terry'ego wykrzykującego inwektywy w kierunku Ferdinanda nie jest jednoznacznie.

Rasizm w Premier League. Oskarżali nawet Schmeichela, ukarali tylko...

 

Proces dopiero po Euro, ale Terry pozbawiony opaski kapitana ?

Więcej o: