Euro 2012. Trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew: 2012 to nie będzie rok w stylu "wszystko albo nic"

- Jestem daleki od stwierdzeń, że rok 2012 dla reprezentacji Niemiec będzie oznaczał "albo wszystko albo nic" - stwierdził trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew. Selekcjoner zaznaczył wyraźnie, że złote pokolenie niemieckiej piłki jest dopiero u progu sukcesów i nie należy go oceniać przez pryzmat wyłącznie Euro 2012

POLECAMY NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co chcesz, musisz oraz powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

Według Loewa, najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tytułu mistrzów Europy wciąż pozostają Hiszpanie, choć i jego reprezentacja znajduje się w gronie faworytów. - Postawiliśmy przed sobą ambitny cel. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby osiągnąć sukces - powiedział Loew portalowi sport.de.

Trener kadry niemieckiej zaznaczył jednocześnie, że najlepsze lata dopiero przed jego drużyną. - Nie ważne, jaki wynik osiągniemy podczas Euro, nie będziemy niszczyć tego, co już zbudowaliśmy - przyznał Loew. Według niego, generacja piłkarzy, która dopiero zaczyna swoją przygodą z reprezentacją, jak Mario Goetze, Mesut Oezil, Toni Kroos czy Mats Hummels może stanowić o jej sile aż do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. - Drużyna jest dopiero w początkowej fazie rozwoju. A nawet tacy zawodnicy jak Philipp Lahm czy Bastian Schweinsteiger mogą grać na wysokim poziomie do 2014 czy nawet 2016 roku - zaznaczył trener reprezentacji Niemiec.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

Choć humor Loewa psują nieco kontuzje Goetze i Lukasa Podolskiego, sytuacja w kadrze jest bardzo dobra. - Atmosfera jest ekstremalnie dobra - przyznaje Loew. - Piłkarze są w świetnym nastroju, mimo iż zażarcie rywalizują w lidze. Napięcie przed Euro 2012 rośnie z każdym tygodniem - dodaje selekcjoner, który powoli kończy proces wyłaniania ostatecznej kadry na turniej w Polsce i Ukrainie. Krąg kandydatów do miejsca w 23-osobowej reprezentacji zmniejszył się do ok. 30 nazwisk. - Będzie ciężko, żeby w tej chwili znaleźć miejsce w zespole - nie ukrywa Loew. - Oczywiście, w ostatniej chwili ktoś może wskoczyć do naszego pociągu, jednak musi to być piłkarz, który grać będzie naprawdę fantastycznie. W tej chwili większość miejsc jest już zajęta - wyjaśnił trener reprezentacji Niemiec.

Ostateczna kadra Loewa bezpośrednie przygotowania do Euro 2012 rozpocznie 11 maja na zgrupowaniu na Sardynii. 5 czerwca piłkarze zjawią się w gdańskim hotelu Dwór Oliwski, który będzie ich bazą pobytową podczas turnieju. Swój pierwszy mecz rozegrają 9 czerwca na stadionie we Lwowie przeciwko Portugalii.

NIEMCY W GDAŃSKU będą pławić się w LUKSUSACH [ZDJĘCIA]

Więcej o: