Euro 2012. Hiszpanie chwalą ośrodek w Gniewinie, ale przyjadą z własnym kucharzem

Od poniedziałku w Gniewinie przebywają przedstawiciele federacji hiszpańskiej. 10-osobowa delegacja ma ustalić ostatnie szczegóły pobytu mistrzów świata i Europy podczas Euro 2012 - informuje Dziennik Bałtycki.

POLECAMY NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co chcesz, musisz oraz powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

Hiszpanie centrum pobytowe w Gniewinie wybrali długo przed losowaniem grup finałowych, a kiedy okazało się, że wszystkie mecze grupowe grać będą na gdańskiej PGE Arenie (z Włochami, Irlandią oraz Chorwacją) nie posiadali się ze szczęścia. W najbliższych dniach podpiszą oni oficjalną umowę z gniewińskim centrum pobytowym, które składa się z bazy sportowej i zaplecza noclegowego: czterogwiazdkowego hotelu Mistral Sport, zbudowanym na wzgórzu przy gniewińskim stadionie.

Zobacz gdzie zamieszkają Hiszpanie

Pierwszego dnia pobytu Hiszpanie zwiedzili ośrodek treningowy, zjedli również kolację z wójtem Gniewina Zbigniewem Walczakiem. I choć na nowo zachwycili się tym miejscem, to nie wszystko pozostawią w rękach gospodarzy. - Na Euro 2012 Hiszpanie mają przylecieć ze swoim kucharzem, który będzie przygotowywał im posiłki. Taka jest ich decyzja i my to w pełni akceptujemy - informuje Wojciech Biernat, prezes Gminnego Ośrodka Turystyki i Sportu w Gniewinie.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

Euro 2012. 13 z 16 reprezentacji wybrało bazy w Polsce. POTĘGI ZOSTAJĄ U NAS! Kto konkretnie? [ZDJĘCIA]

Więcej o: