Football Film Festival, czyli Pele, Deyna, Stallone i... Howard Webb na dużym ekranie

W czerwcu, a więc podczas Euro 2012, w Gdyni odbędzie się impreza pt. "Football Film Festival". Będzie można obejrzeć na niej filmy opowiadające o piłce nożnej, w tym niezapomnianą "Ucieczkę do zwycięstwa" z Sylvestrem Stallone, Kazimierzem Deyną i Brazylijczykiem Pele.

POLECAMY - SEKSOWNE CHEERLEADERKI PROKOMU W KALENDARZU NA 2012 ROK [ZDJĘCIA]

Projekcja "Ucieczki..." to oczywiście tylko jedna z wielu atrakcji, jakie przygotowuje widzom stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa, organizator festiwalu. Będzie można obejrzeć na nim aż 20 filmów traktujących o futbolu, w tym dokument "Zabić sędziego" Yves Hinant i Erica Cardot o Howardzie Webbie, czy "Maradonę" Emira Kustiricy.

Na filmach wyświetlanych podczas Football Film Festival zobaczymy więc kulisy wielkiej piłki, szatnie zawodników przygotowujących się do meczu, kibiców organizujących oprawy meczowe oraz prywatne rozmowy sędziów przed, w trakcie i po zawodach.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

- Chcemy, aby po każdej projekcji głos zabierali piłkarscy eksperci: trenerzy, piłkarze, sędziowie i dziennikarze sportowi, którzy wytłumaczą zawiłości tej dyscypliny - wyjaśnia portalowi Trojmiasto.pl Tomasz Pietrzak, pomysłodawca festiwalu. - To przedsięwzięcie z jednej strony o wysokich walorach artystycznych, a z drugiej mające ambicje, aby zachęcić do udziału osoby, które zazwyczaj nie uczestniczą w festiwalach filmowych.

Festiwal zacznie się 1 czerwca i potrwa pięć dni. Filmy będą wyświetlane w gdyńskim Multikinie oraz Klubie Filmowym w Gdyni.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Trojmiasto.pl

Kimberly Glass - jeszcze siatkarka czy już topmodelka? Seksowna rywalka Atomu Trefl Sopot [ZDJĘCIA]

Więcej o: