Euro 2012. Trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew: Sztuka tkwi w prostocie

- Nawet gdy piłkarz szybko biega i jest świetnie wyszkolony technicznie, a nie myśli na boisku, to jego wartość dla drużyny jest niewielka - stwierdził trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew. Selekcjoner faworytów do zwycięstwa na turnieju Euro 2012 wymaga od swoich zawodników ?nadzwyczajnej jakości?

POLECAMY NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co chcesz, musisz oraz powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

Zespół Niemiec, który swoją bazę podczas Euro 2012 będzie miał w gdańskim hotelu Dwór Oliwski, należy do faworytów do wygranej polsko-ukraińskiego turnieju. Choć do rozpoczęcia mistrzostw Europy zostało mniej niż 150 dni, to trener reprezentacji Niemiec nie zakończył selekcji. Według niego, każdy z zawodników musi być w pełni skoncentrowanym na osiąganiu jak najlepszych rezultatów i profesjonalnym podejściu do sportu. - Zawodnicy powinni jeszcze ciężej pracować nad tym, co nazywamy wykonywaniem zawodu piłkarza - mówi Loew portalowi t-online.de. - W dzisiejszym futbolu nie chodzi wyłącznie o dobrą grę w piłkę. Każdy z zawodników jest jednoosobową firmą i musi pracować na siebie, a jednocześnie cały czas myśleć o dobru drużyny.

To pouczenie Loew kieruje przede wszystkim do młodszych piłkarzy, których niemieckie media kreują na gwiazdy reprezentacji. Chodzi o Mario Goetze, Toni Kroosa i Andre Schuerrle. - Nie powinni dać się zwieść pochwałom, które na nich spływają. Wówczas, w kluczowym momencie, np. w finale ME, będą wiedzieli co należy uznać za naprawdę istotne - przyznaje Loew.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? Dołącz, polub, bądź na bieżąco! ?

I właśnie przeciwko zespołom, takim jak Hiszpania, czy inne czołowe europejskie drużyny, piłkarze Loewa będą musieli pokazać nie tylko twardość i agresję. - Tym ich nie pokonamy. Musimy bardzo szybko myśleć i przewidywać to, co chcemy wykonać na boisku w ułamkach sekund. W czasach kiedy na grę jest coraz mniej miejsca, nie ma czasu na zastanawianie się. Przyjęcie piłki, podania, wymienność pozycji - to wszystko musi być wykonane perfekcyjnie i w co ważne, w bardzo szybkim tempie. Po prostu musimy to co zwykłe przenieść poziom wyżej, na półkę rzeczy specjalnych. Największą sztuką futbolu jest opanowanie do perfekcji najprostszych rzeczy.

MEGA GWIAZDY W GDAŃSKU! ONI ZAGRAJĄ NA PGE ARENIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: