Przed Euro 2012: Podziwiali, aby potem promować

Dyplomaci z Chorwacji, Irlandii, Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec odwiedzili Gdańsk. - Macie przepiękny stadion, a stan przygotowań jest imponujący - mówili zgodnie

POLECAMY NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co chcesz, musisz oraz powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

Zaprosił ich prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, aby pokazać im stan przygotowań miasta i dowiedzieć się, czego oczekują od miasta podczas Euro 2012.

- Byli zadowoleni, że mogli zobaczyć, jak się przygotowujemy i że zaprosiliśmy ich już teraz, a nie w kwietniu czy maju - wyjaśniał Adamowicz.

Do Gdańska przyjechali: ambasador Republiki Chorwacji Ivan Del Vechio, ambasador Irlandii - Eugene Hutchinson, radca ds. konsularnych i kultury ambasady Hiszpanii Bruno Garcia-Dobarco Gonzalez oraz konsul honorowy Włoch Claudia Chodorowska-Filippi. W spotkaniu dyplomatów uczestniczyła także konsul generalna Niemiec w Gdańsku Annette Klein. Podczas jednodniowej wizyty zwiedzili oni miasto, obejrzeli PGE Arenę oraz zapoznali się ze stanem przygotowań Gdańska i jego planami na czas mistrzostw.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? Dołącz, polub, bądź na bieżąco! ?

- Stadion jest imponujący, tak jak i samo miasto. Sądzę, że przyjedzie do Polski kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Dla zwykłych Chorwatów Polska jest wciąż oddalonym krajem. Mam nadzieję, że dzięki mistrzostwom to się zmieni - powiedział chorwacki ambasador Ivan Del Vechio.

- Stadion jest przepiękny i cieszę się, że nasza reprezentacja będzie mogła tu grać. Nie wiadomo jeszcze, jak wielu Irlandczyków wybierze się na Euro 2012, mówi się o 30, może 50 tys. - mówił z kolei ambasador Irlandii Eugene Hutchinson.

Wizyta dyplomatów jest początkiem kampanii promocyjnej mającej na celu przyciągnięcie do Gdańska jak największej liczby kibiców.

ERGO ARENA SPORTOWĄ ARENĄ ROKU

Więcej o: