Kto będzie nas karmił podczas imprez na stadionie?

Do 17 stycznia można składać oferty w przetargu spółki Wrocław 2012 na wynajęcie na 10 lat wszystkich powierzchni gastronomicznych wrocławskiego stadionu na Euro. Zwycięska firma będzie mogła także wynająć Business Club o pow. 2,5 tys. m kw., ale nie w dniach imprez masowych.

Przetarg będzie trzyetapowy - do 17 stycznia można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu (ten termin przesunięto o tydzień, pierwotnie miał to być 10 stycznia), II etap to negocjacje, potem składanie pisemnych ofert cenowych.

"Wynajmowane powierzchnie gastronomiczne będą wykorzystywane w celu świadczenia usług gastronomicznych, szczególnie w szczególności na przygotowywaniu oraz wydawaniu (sprzedaży) produktów żywnościowych i napojów, w tym alkoholowych i bezalkoholowych w kioskach, stanowiskach szybkiej obsługi, barach przenośnych, stanowiskach usługowych, restauracjach oraz świadczeniu usług kelnerskich, przy czym sprzedaż napojów alkoholowych możliwa będzie pod warunkiem dopuszczalności takiej sprzedaży przez obowiązujące przepisy prawa, w sposób gwarantujący zapewnienie stałej oraz sprawnej obsługi gastronomicznej osobom przebywającym na stadionie" precyzuje regulamin przetargu.

Zwycięska firma będzie mogła wykorzystywać wynajęte powierzchnie do przygotowywania posiłków na wynos, pod warunkiem, że priorytetem będzie obsługa imprez na stadionie. A ma ich być 15-30 rocznie, i to na 42 tys. osób.

Kto wygra przetarg, będzie musiał na swój koszt urządzić i wyposażyć powierzchnie gastronomiczne w urządzenia pozwalające na świadczenie usług na oczekiwanym najwyższym profesjonalnym poziomie, dokonać na swój koszt ewentualnych adaptacji budowlanych oraz kupić ok. 217 drukarek fiskalnych kompatybilnych z systemem sprzedaży bezgotówkowej.

Do przetargu mogą przystąpić tylko firmy z doświadczeniem w obsłudze imprez masowych na co najmniej 10 tys. osób, obsłudze bankietów na co najmniej 300 osób i prowadzeniu restauracji lub baru na co najmniej 50 miejsc siedzących.

Stadion we Wrocławiu ochraniać będzie...

Więcej o: