Konsorcjum Impelu będzie ochraniać wrocławski stadion

Spółka Wrocław 2012 rozstrzygnęła przetarg na ochronę stadionu przy al. Śląskiej do 31 sierpnia 2012 roku. Najkorzystniejszą (najtańszą) ofertę złożyło konsorcjum utworzone przez spółki Impel Security Polska, Impel Monitoring oraz Asekuracja Cash Handling.

Do walki o zlecenie wystartowało trzech oferentów, oprócz konsorcjum Impelu także konsorcjum Konsalnetu oraz firma Ekotrade, których oferty były jednak droższe.

Obowiązki zwycięskiego konsorcjum:

* stała, bezpośrednia ochrona fizyczna mienia stadionu oraz osób na nim przebywających (24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu);

* obsługa recepcyjno-portierska strefy wejściowej do biznes klubu na stadionie (w godz. 10-22 przez 7 dni w tygodniu).

* obsługa Centrum Monitoringu Stadionu na okrągło).

* dozorowanie parkingów w obrębie stadionu (na okrągło).

* powołanie grupy interwencyjnej (zespołu co najmniej dwóch umundurowanych pracowników ochrony fizycznej wyposażonych w oznakowany samochód, niezbędne środki łączności, środki przymusu bezpośredniego, broń palną oraz inne środki, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Grupa do miejsca zdarzenia na terenie stadionu musi dotrzeć nie później niż 15 minut od wezwania (w godz. 6-22), a w godz. 22-6 - w 8 minut

* konwojowanie pieniędzy

* obsługa parkingu i kierowanie ruchem na nim podczas imprez zorganizowanych na stadionie

* wszyscy pracownicy ochrony będą także odpowiedzialni za kontrolę czystości i mają współpracować z firmą sprzątającą.

Czego nie może ochroniarz na stadionie

W warunkach przetargu określono nie tylko, że pracownicy ochrony nie mogą spać na posterunku, przyjmować wizyt rodziny, znajomych, przyjaciół, przyjmować poczęstunków; pić alkoholu i palić, oglądać telewizji, słuchać radia, używać walkmanów, grać w gry elektroniczne ani prowadzić prywatnych rozmów telefonicznych, ale nawet że nie wolno im nosić biżuterii ani innych ozdób.

Masz 4900 zł? To możesz wynająć lożę na stadionie >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA