adidas prezentuje Oficjalną Piłkę Meczową Pucharu Narodów Afryki

adidas wraz z Afrykańską Konfederacją Piłkarską (CAF) zaprezentował dziś piłkę adidas 'Comoequa', Oficjalną Piłkę Meczową Pucharu Narodów Afryki Orange 2012. Inspiracją dla takiej właśnie nazwy była rzeka Como, biegnąca przez oba państwa gospodarzy turnieju - Gabon i Gwineę Równikową oraz równik (ang. Equator), łączący oba afrykańskie kraje.

adidas Comoequa wyróżnia się jasno-żółtą barwą, nawiązującą do żywiołowej afrykańskiej kultury oraz flag narodowych gospodarzy. Centralny trójkątny panel piłki zawiera elementy kolorystyczne charakterystyczne dla Gabonu i Gwinei Równikowej. Technologia produkcji adidas Comoequa opiera się na modelu Tango 12, Oficjalnej Piłki Meczowej UEFA EURO 2012. Jest to trzecia futbolówka wyprodukowana przez adidas na najważniejszy afrykański turniej piłkarski, poczynając od Pucharu Narodów Afryki w 2008 roku.

Dopełnienie projektu adidas Comoequa stanowi szereg trójkątnych paneli, które dzięki termicznemu sposobowi łączenia, zapewniają pewny i stabilny tor lotu piłki. Każdy panel pokryty został wypukłą, ziarnistą fakturą, ułatwiającą kontakt i kontrolę buta nad futbolówką. Pod warstwą zewnętrzną znajduje się tkana powłoka oraz nowy rodzaj pęcherza, wpływający na zwiększenie retencji powietrza i redukcję absorpcji wody.

Piłką adidas Comoequa będą rozgrywane wszystkie mecze Pucharu Narodów Afryki, który rozpocznie się 21 stycznia. Mecz otwarcia gospodarze z Gwinei Równikowej rozegrają na murawie Estadio de Bata w Bacie. adidas Comoequa jest dostępna w sprzedaży od stycznia 2012 r. Dodatkowe informacje dostępne są na stronach: www.adidas.com/footballoraz www.adidasnewsstream.com.