Antonio Cassano walczy z czasem, by przyjechać do Krakowa na Euro 2012

U napastnika Milanu wykryto wrodzoną wadę serca i w listopadzie przeszedł operację. Nie wiadomo, czy zdąży wydobrzeć przed mistrzostwami Europy. Włosi bazę treningową będą mieć pod Wawelem.

Co Kraków zyska na Euro 2012? Sprawdź na krakow.sport.pl ?

Włoscy kibice pokładali w nim duże nadzieje, ale wszystko wskazuje, że Cassano nie wsiądzie do samolotu do Krakowa. Na razie dochodzi do siebie po operacji. - To był szok. Teraz na powrót do gry będę musiał czekać sześć miesięcy. Na razie mogę jedynie chodzić, nic więcej - powiedział we włoskiej telewizji.

Walkę z czasem toczy także kontuzjowany Giuseppe Rossi, napastnik hiszpańskiego Villarreal. Nawet jeśli nie zdąży, to pod Wawelem nie zabraknie gwiazd włoskiej piłki. Tamtejsze media podają, że najpoważniejszymi kandydatami do gry w ataku są Antonio Di Natale z Udinese i Mario Balotelli z Manchesteru City.

Łowcy autografów mogą zacierać ręce, bo każda drużyna przed startem turnieju ma m.in. obowiązek przeprowadzenia otwartego treningu.

Tymczasem 25 stycznia do Krakowa mają przyjechać przedstawiciele włoskiej federacji, by ustalić szczegóły związane z pobytem ich reprezentacji.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl ? jak

Więcej o: