Holendrzy podczas Euro 2012 w Krakowie będą organizować otwarte treningi?

Miasto powoli dopina szczegóły pobytu wszystkich trzech drużyn podczas Euro 2012. - Z Holendrami jesteśmy dogadani co do wszystkich spraw organizacyjnych - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Co Kraków zyska na Euro 2012? Sprawdź na krakow.sport.pl ?

Podopieczni Berta van Marvijka już kilka tygodni temu zdradzili, że do Krakowa przyjadą 4 czerwca. Wcześniej będą trenować w holenderskim Hoenderloo i w szwajcarskiej Lozannie. Nie jest jeszcze znany dokładny termin otwartego treningu (są zobowiązani go przeprowadzić na stadionie Wisły). Na jego organizację maja kilka dni, bo już 9 czerwca zagrają pierwszy mecz.

W Charkowie zmierzą się z reprezentacją Danii. - Holendrzy chcieli, aby więcej ich treningów było otwartych dla publiczności. Być może tak się stanie, wszystko jednak zależy od tego, czy koszty takiego przedsięwzięcia nie okażą się zbyt wysokie. Na każdy trening muszą zostać rozdane darmowe bilety, musi być ochrona, która dopilnuje porządku. Wszystko dokładnie będzie wiadomo w styczniu - obiecuje Kowal.

Pod Wawel przyjadą także Włosi. 25 stycznia do Krakowa mają przyjechać przedstawiciele tamtejszej federacji, by ustalić szczegóły organizacyjne. - Jesteśmy z nimi stałym kontakcie. Podczas styczniowej wizyty powstaną pisemne uzgodnienia dotyczące ich pobytu w lecie. Wtedy rozwiążą się wszystkie niewiadome, między innymi dotyczące kwestii otwartego treningu, który Włosi mają zorganizować na stadionie Cracovii - zapewnia Kowal.

Na razie znana jest tylko data treningu Anglików. Podopieczni Fabio Capello pod Wawel przyjadą 6 czerwca, a dwa dni później zorganizują zajęcia na stadionie Hutnika. Będzie mogło go obejrzeć 6 tys. osób, czyli tyle, ile jest miejsc na obiekcie przy al. Ptaszyckiego.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Luksusowo? Zobacz gdzie Anglicy zamieszkają w Krakowie na Euro

Więcej o: