Euro 2012. Wiemy, ile zapłacą Czesi za pobyt we Wrocławiu

Ponad 20 tys. euro będzie kosztowała piłkarską reprezentację Czech każda doba spędzona we Wrocławiu. To prawie cztery razy więcej od Hiszpanów, mistrzów świata i Europy, którzy zamieszkają w Gniewnie.

Choć potęgi europejskiego futbolu podczas Euro 2012 większość meczów zagrają na Ukrainie, to przygotowywać się do nich będą w Polsce. Z takiego obrotu sprawy najbardziej cieszą się właściciele centrów pobytowych, którzy sporo na tym zarobią.

Jak wyliczyła TVP najwięcej zapłacą Portugalczycy, którzy zatrzymają się w luksusowym hotelu Remes Sport&Spa w Opalenicy. Każda doba spędzona w tym ośrodku kosztować ich będzie aż 33 tys. euro!

Na drugim miejscu uplasował się hotel Bristol w Warszawie, gdzie zamieszkają Rosjanie. Grupowi przeciwnicy reprezentacji Polski za każdą dobę spędzoną w tym hotelu zapłacą ponad 30 tys. euro.

Trzecia jest Polska. Jej pobyt w warszawskim hotelu Hyatt wyceniono na 24 tys. euro za dobę. Niewiele tańszy od stolicy jest Sopot. Irlandczycy za pobyt w sopockim Sheratonie będą płacić tylko tysiąc euro mniej od Polaków.

Drużyną, która zapłaci najmniej za pobyt w Polsce są Hiszpanie. Może wydawać się to o tyle zaskakujące, że są to aktualni mistrzowie świata i Europy. Hiszpanie zamieszkają w Gniewinie, niewielkim miasteczku w województwie Pomorskim. Odcięci od zgiełku dużego miasta za każdy nocleg zapłacą zaledwie 4,7 tys. euro. To siedem razy mniej od Portugalczyków!

Nie wiadomo zaś, ile pobyt w Polsce zapłacą Grecy, którzy zamieszkają w podwarszawskiej Jachrance, a trenować będą w Legionowie.

Kto ile zapłaci za pobyt w Polsce podczas Euro 2012?

Więcej o: