Euro 2012. Ech, to losowanie... Topowe drużyny uciekają z Polski

Przed losowaniem grup Euro 2012 było niemal pewne, że większość uczestników zamieszka w Polsce. Tak deklarowały kolejne federacje. Po losowaniu niektóre z najsilniejszych drużyn Europy uciekają jednak na Ukrainę, bo tam rozegrają swoje mecze.

Jako pierwsi uciekli Szwedzi. Pierwotnie planowali zamieszkać w Gdyni (zarezerwowali już nawet Hotel Nadmorski), jednak po losowaniu okazało się, że mają także alternatywne plany związane z Ukrainą. Bazą reprezentacji "Trzech Koron" będzie więc luksusowy hotel pod Kijowem.

- Położony 23 km na południe od Kijowa Hotel Platinum jest tak nowy, że nawet nie ma go jeszcze na liście UEFA. Hotel posiada baseny, korty tenisowe i jest położony w cichej pięknej okolicy - tłumaczył PAP kierownik szwedzkiej reprezentacji Lasse Richt.

Losowaniem grup najbardziej zawiedzeni byli szwedzcy kibice, którzy szykowali się, aby spędzić czerwiec w "słonecznych Gdyni i Gdańsku". Jak sami twierdzili, Polska miała być dla nich niebem, a Ukraina piekłem. Reprezentacja Szwecji podczas Euro 2012 zagra w grupie D razem ze współgospodarzem turnieju Ukrainą oraz Francją i Anglią. Mecze tej grupy odbędą się w Kijowie i Doniecku.

SZWEDZI ODRZUCILI GDYNIĘ. ZOBACZ CO STRACILI [ZDJĘCIA]

 

Także grupowy rywal Szwedów, czyli Francja, postanowiła przenieść się na Ukrainę. Trener "Trójkolorowych" Laurent Blanc wybrał się m.in. do Doniecka w poszukiwaniu nowego ośrodka. Wcześniej Francuzi wizytowali ośrodki pobytowe w Polsce. Co prawda odrzucili Kraków, ale spodobała im się oferta Farmy Sielanka koło Warki. I wydawało się, że właśnie tam zamieszkają. Losowanie grup zmieniło jednak plany pobytowe drużyny Blanca. Obecnie Francuzi biorą pod uwagę dwie możliwości: hotel w Doniecku oraz ośrodek piłkarzy Szachtara Donieck.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? ?

Dania to kolejna reprezentacja, która po losowaniu Euro 2012 rezygnuje z pobytu w Polsce. Jak mówią pracownicy hotelu, Duńczycy już na 99 proc. zdecydowali się na najpiękniej położoną polską bazę w Dolinie Charlotty pod Słupskiem, ale po losowaniu wolą Ukrainę. Do Doliny Charlotty mają natomiast zjechać liczni kibice z Hiszpanii, bo ich drużyna wszystkie mecze w grupie C zagra na PGE Arenie w Gdańsku

Od ucieczki z Polski broni się Fabio Capello, czyli trener reprezentacji Anglii. Już przed podziałem na grupy zdecydował, że razem ze swoimi piłkarzami zamieszka podczas mistrzostw w Krakowie. Po losowaniu włoskiego trenera do zmiany zdania namawiają jednak m.in. Wołodymyr Chandohij, ambasador Ukrainy w Wielkiej Brytanii, Borys Kolesnikow, odpowiedzialny w rządzie za Euro 2012 czy też angielskie tabloidy. Drużyna Capello zagra bowiem w oddalonych od Krakowa o: 1500 km Doniecku i 900 km. Kijowie. Trener Anglików wyklucza jednak przenosiny na Ukrainę. Pod Wawelem pozostaną przecież także Holendrzy, którzy grupowe mecze również rozegrają na boiskach naszego wschodniego sąsiada.

DUŃCZYCY ZREZYGNOWALI Z NAJPIĘKNIEJ POŁOŻONEJ BAZY POBYTOWEJ W POLSCE [ZDJĘCIA]

Więcej o: