Jak może wyglądać piłka na Euro 2012?

W ostatni piątek zobaczyłem na jednym z portali wiadomość: "Już za pięć godzin zobaczymy, jak będzie wyglądać oficjalna piłka na Euro 2012!". Przeczytałem jeszcze raz i jeszcze raz. Zostały 4 godziny i 58 minut, gapiłem się jak głupi w ekran komputera, myśląc: jak może wyglądać piłka? - pisze Marek Górlikowski z "Gazety".

DODAJ DO ULUBIONYCH NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Znam tylko powiedzenie: "Piłka jest okrągła, a bramki są dwie", za parę godzin okaże się to nieaktualne, jakaś głupota z poprzedniej epoki, epoki okrągłej piłki. Może nie nadążam, ale chyba nie, bo kiedy ostatnio oglądałem mecz Lechii Gdańsk, piłka była okrągła. Aby jakoś wytłumaczyć sobie żałość tego widowiska, pomyślałem przez chwilę, że grają piłką lekarską, ale nigdy bym nie wpadł na to, że naprawdę aż tak może się zmienić futbol. Pewnie coś gospodarze Euro 2012 wymyślili, bo przy obecnym kształcie piłki nie mają szans na wyjście z grupy. Może będzie kwadratowa albo trójkątna. A może to Czesi z tym swoim wiecznym luzem wymyślili piłkę z waty, ich reprezentacyjny bramkarz Petr Cech pewnie by się ucieszył, bo w kasku ochronnym wygląda już dziwnie, a do tego miesiąc temu złamano mu w czasie meczu nos.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? Dołącz, polub, bądź na bieżąco! ?

"Piłki dotarły do Poznania, ale na razie, do wieczornej prezentacji nie można ich fotografować!!!" - wiadomość z innego portalu. O! Jest jakaś wskazówka, to coś czułego na flesze, chyba więc jednak nie wata. Może specjalna farba? Chciałem pojechać do najbliższego sklepu sportowego, ale tam pewnie nic jeszcze nie wiedzą. Sprzedają głupie, banalnie okrągłe i białe piłki. Jak znam prawa handlu, na drugi dzień będzie wyprzedaż nieaktualnych futbolówek. "Nasz dziennikarz widział już nową piłkę na Euro, my poznamy ją za godzinę!" - znowu ten sam portal. Pod tytułem nie ma tekstu. Dziennikarz milczy, ja mu się nie dziwię, pewnie zaniemówił, jak zobaczył to nowe cacko. Zdenerwowałem się. By się uspokoić, przestudiowałem historie piłki. Od czasu Azteków kopano w różne rzeczy, np. w nadęte pęcherze zwierząt albo wypchane włosiem, piórami i płótnem skórzane worki. Jak będzie na naszym Euro? "Za pięć minut zobaczymy w Kijowie nową piłkę! - dalej podkręcają atmosferę portale, ale czy nową piłkę będzie można podkręcić? I w końcu doczekałem się jest, jest! Okrągła? Biała? Taka jak zwykle? Nazywa się Tango12! Piłkarz Lecha Poznań nazywa się Rafał Murawski i jak ją prezentował, powiedział dziennikarzom, że jest trochę inna, myśli, że lepsza. No musi być lepsza, ale mam nadzieję, że nie jest aż tak nadmuchana jak atmosfera wokół Euro 2012, bo może pęknąć.

MEGA GWIAZDY W GDAŃSKU! ONI ZAGRAJĄ NA PGE ARENIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: