Euro 2012. Gołe ściany, podmokłe boisko i dużo gruzu - Anglicy oburzeni

"Stadion Hutnika to ruina" - alarmuje brukowiec "The Sun". Tyle że trwa tam remont właśnie dla angielskiej reprezentacji i nawet rozpoczął się trzy miesiące wcześniej niż planowano.

Co Kraków zyska na Euro 2012? Sprawdź na krakow.sport.pl ?

Na Wyspach nie ustaje dyskusja na temat wyboru Krakowa jako miejsca pobytu reprezentacji Anglii podczas Euro 2012. Podopieczni Fabio Capello muszą trenować na Suchych Stawach, bo większe obiekty były zajęte. Na stadionie Cracovii będą trenować Włosi, a Wisły - Holendrzy. - Dzwonią do nas przedstawiciele największych dzienników i wypytują o stadion. Zainteresowali się także sytuacją samego klubu, tym, gdzie będziemy grać przez następne pół roku. W Polsce nikogo to nie ciekawi - żali się Adam Gliksman, wiceprezes czwartoligowca.

Na stadionie przy Suchych Stawach trwa remont, który był jednym z warunków podpisania umowy między Krakowem, angielską federacją piłkarską. Miasto zobowiązało się zmodernizować szatnie i odnowić murawę. Według naszych informacji w środę rozpoczął się remont jednej szatni. - Zaczęliśmy trzy miesiące wcześniej, by na pewno zdążyć. Drugą szatnie będziemy remontować w lutym. Wszystko będzie gotowe - zapewnia miejski urzędnik zaangażowany w przeprowadzenie modernizacji.

W tej sprawie przedstawiciele angielskiej federacji mają przyjechać do Krakowa w poniedziałek lub wtorek. Nie obawiają się, że prace mogłyby nie skończyć się w terminie. Innego zdania są dziennikarze, którzy podobno regularnie odwiedzają Kraków i monitorują postępy remontu.

Poniedziałkowe wydanie angielskiego tabloidu "The Sun" straszy zdjęciami ze stadionu Hutnika. "Szatnie zasypane gruzami i błotniste, podmokłe boisko nie nadaje się nawet dla amatorskiego klubu, a ma być bazą reprezentacji Anglii."

Według dziennikarzy "The Sun" w niedzielę w klubie przy ulicy Ptaszyckiego nie było widać zapału do pracy. "Szatnie świecą gołymi ścianami, a z sufitów zwisają kable" - piszą.

I dodają, że Holendrzy będą mogli korzystać z luksusów na stadionie mistrzów Polski. "Obiekt Wisły Kraków posiada ogromne szatnie, jacuzzi i luksusowe gabinety do odnowy biologicznej" - ubolewają Anglicy.

Według anonimowego źródła "The Sun" Anglicy wybrali obiekt Hutnika, bo inne - te zaproponowane przez UEFA - prezentowały się jeszcze gorzej. - Jeśli wybralibyśmy obiekt z listy, musielibyśmy trenować w dużo gorszych warunkach, niż te, które będziemy mieli po remoncie stadionu w Nowej Hucie - przekonuje rozmówca gazety.

Gliksman: - Angielscy dziennikarze uważają, że federacja za późno wzięła się za wybór bazy. Oczekiwania Anglików są zupełnie inne, dlatego sprawa wywołuje tak dużo zamieszania.

Wcześniej w podobnym tonie o pracach na stadionie Hutnika pisał także dziennik "Daily Mail". Na publikacje w angielskiej prasie na portalu społecznościowym Twitter odpowiedział Adrian Bevington, dyrektor reprezentacji Anglii. Przyznał, że stadion nie jest w najlepszym stanie, ale w czerwcu będzie bez zarzutu. - Pracuje z nami specjalista, który zadba o to, by boisko było w idealnym stanie - zapewnił.

Do Euro jeszcze daleko? Wytypuj wyniki już dziś

 

Terminarz meczów Polski na Euro 2012:

Polska - Grecja, 8 czerwca, godz. 18, Stadion Narodowy

Polska - Rosja, 12 czerwca, godz. 20.45, Stadion Narodowy

Czechy - Polska, 16 czerwca, godz. 20.45, Stadion Miejski we Wrocławiu

Grupy na Euro 2012

Grupa A: Polska, Grecja, Rosja, Czechy

Grupa B: Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia

Grupa C: Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja

Grupa D: Ukraina, Szwecja, Francja, Anglia

Specjalny serwis Sport.pl o Euro 2012

Luksusowo? Zobacz gdzie Anglicy zamieszkają w Krakowie na Euro

Więcej o: