• Link został skopiowany

Euro 2012. Trener Chorwacji Slaven Bilić: Grać w tej grupie to zaszczyt

- Nasza grupa jest bardzo mocna. To dla nas zaszczyt, że będziemy mogli zagrać przeciwko drużynom mistrzów świata Hiszpanom i Włochom oraz przeciwko Irlandii - skomentował wyniki losowania grup Euro 2012 trener reprezentacji Chorwacji Slaven Bilić
Slaven Bilić, trener reprezentacji Chorwacji
Fot. VADIM GHIRDA AP

POLECAMY NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co chcesz, musisz oraz powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

Według Bilicia możliwość uzyskania awansu do ćwierćfinału jest dla jego zespołu bardzo realna. Hiszpanie to faworyci turnieju, więc najprawdopodobniej zajmą pierwsze miejsce w grupie C, ale Włosi, Irlandczycy i Chorwaci mają porównywalne szanse na wyjście z grupy z drugiej pozycji.

- Oczywiście mogliśmy trafić np. do grupy A, ale pomimo tego, że wydaje się ona mniej atrakcyjna, to wcale nie jest gorsza pod względem sportowym - przyznał Bilić.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? Dołącz, polub, bądź na bieżąco! ?

- W naszej drużynie wiele zmieniło się od Euro 2008. Niektórzy zawodnicy zakończyli kariery, jest teraz więcej młodszych zawodników. Ta nowa generacja wiele nauczyła się podczas przegranych przez nas eliminacji do mistrzostw świata, ale liczę, że to doświadczenie zaprocentuje w czasie Euro 2012 - podkreślił Bilić.

Swój pierwszy mecz Chorwaci zagrają 10 czerwca w Poznaniu przeciwko Irlandii. Cztery dni później, także w Poznaniu podopieczni Bilicia zmierzą się z Włochami, a na zakończenie rozgrywek grupowych 18 czerwca na gdańskiej PGE Arenie spotkają się z drużyną Hiszpanii.

MEGA GWIAZDY W GDAŃSKU! ONI ZAGRAJĄ NA PGE ARENIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: