Euro 2012. Włosi zagrają z Irlandią. Cesare Prandelli: "Tylko nie to"

Hiszpania, Chorwacja i Irlandia będą rywalami reprezentacji Włoch w grupie C turnieju Euro 2012. Dla trenera Włochów Cesare Prandellego najtrudniejszym przeciwnikiem będą Irlandczycy, których szkoleniowcem jest jego rodak Giovanni Trapattoni

POLECAMY NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co chcesz, musisz oraz powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!

- Mógłbym grać z każdym. Z Hiszpanią, Niemcami, Holandią - nie ma problemu. Moim problemem jest Irlandia, ze względu na osobę trenera. Przed losowaniem niemal błagałem o to, by nie być z nim w jednej grupie - mówił Prandelli po ceremonii losowania grup Euro 2012 w Kijowie. - Nie chcę z nim grać. Nie chcę grać z moim maestro. Wszystkiego, czego nauczyłem się w futbolu, nauczyłem się właśnie od Trappatoniego. Mogę z nim rozmawiać, mogę się od niego uczyć, mogę z nim pójść na kolację, ale nie chcę grać przeciwko niemu. Dlatego tak bardzo nie chciałem trafić na Irlandię - przekonywał Prandelli.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? Dołącz, polub, bądź na bieżąco! ?

Nie tylko konieczność gry przeciwko swojemu mentorowi spędza sen z powiek Prandellemu. Wciąż nie wiadomo, czy na Euro będą mogli zagrać kontuzjowani Antonio Cassano i Giuseppe Rossi. - Mam nadzieję, że Rossi i Cassano będą w optymalnej formie. Najbliższe miesiące pokażą, czy to będzie możliwe - przyznał Prandelli. - Jednak nawet jeśli nie będą mogli zagrać na Euro, nie będzie to oznaczać zmianę naszego stylu gry. W dalszym ciągu będziemy grali trzema zawodnikami w środku pola - dodał szkoleniowiec Italii.

Włosi turniej zainaugurują 10 czerwca meczem z Hiszpanią na PGE Arenie w Gdańsku. 14 czerwca w Poznaniu zagrają z Chorwacją, zaś 18 czerwca, także w Poznaniu, z Irlandią.

MEGA GWIAZDY W GDAŃSKU! ONI ZAGRAJĄ NA PGE ARENIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: