Euro 2012. Włosi potwierdzają: Zamieszkamy w Wieliczce!

Cesare Prandelli, selekcjoner squadra azzura, po losowaniu w Kijowie zapewnił, że bazą pobytową będzie hotel Turówka, a treningową stadion Cracovii. W Krakowie będzie można więc spotkać piłkarzy Anglii, Włoch i Holandii, a za nimi rzesze kibiców.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl ?

- Będziemy mieszkać i trenować w Krakowie. Czujemy się tam jak u siebie w domu - zdradza w rozmowie z portalem Pasy.tv Prandelli.

Selekcjoner reprezentacji Włoch i Giancarlo Abete, prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej gościli pod Wawelem w środę. Już wtedy byli niemal pewni, że wybiorą Kraków na centrum pobytowe. To była kolejna wizyta Włochów. Wcześniej w Krakowie byli pod koniec września (wtedy jeszcze planowali pobyt w krakowskim hotelu Radisson Blue). W środę byli też w Wieliczce w czterogwiazdkowym hotelu Turówka, który bardziej przypadł im do gustu.

Włosi pozostawili sobie furtkę na wypadek gdyby w losowaniu trafili do grupy na dalekim wschodzie Ukrainy - w Doniecku lub w Charkowie. - Gdyby tak się stało, Kraków wtedy też jeszcze nie straci szans na goszczenie Włochów. Po prostu będą musieli wszystko jeszcze raz przeanalizować - twierdziła osoba znająca sprawę.

Wszystko jednak przebiegło po myśli Krakowa, Wieliczki i Włochów. Gianlugi Buffon, Andrea Pirlo i spółka trafili do grupy C z Hiszpanią, Irlandią i Chorwacją, która mecze będzie rozgrywać w Gdańsku i Poznaniu.

Wcześniej Kraków jak centrum pobytowe wybrali Holendrzy (hotel Sheraton i stadion Wisły) i Anglicy (hotel Stary i stadion Hutnika).