Euro 2012. Grecki dziennikarz: Mecz z Polską kluczowy

- Ten, kto wygra mecz otwarcia, zrobi duży krok do ćwierćfinału. A my doskonale pamiętamy, jak podczas Euro w Portugalii w 2004 roku spotkaliśmy się z gospodarzami. Pokonaliśmy ich, a potem wygraliśmy cały turniej - mówi dziennikarz greckiej gazety ?Exedra?. Grecja, wraz z Rosją i Czechami, zmierzy się z Polską w grupie A podczas Euro 2012.

Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć o losowaniu grup Euro 2012 - relacja Z czuba

Skład grup na Euro 2012:

Grupa A: Polska, Grecja, Rosja, Czechy

Grupa B: Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia

Grupa C: Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja

Grupa D: Ukraina, Szwecja, Francja, Anglia

Grecy zadowoleni

- Jesteśmy zadowoleni z grupy. Wydaje się, że jest najłatwiejsza. Gramy z Polską pierwszy mecz i wydaje mi się, że on będzie kluczowy do awansu z grupy. Faworytem do wyjścia jest Rosja, a pozostałe zespoły mają równe szanse. Ten, kto wygra mecz otwarcia, zrobi więc duży krok do ćwierćfinału. A my doskonale pamiętamy, jak podczas Euro w Portugalii w 2004 roku spotkaliśmy się z gospodarzami. Pokonaliśmy ich, a potem wygraliśmy cały turniej - mówi Alejandro Lozaro.

Czesi mają bardzo dobrych piłkarzy, Polacy grają u siebie, więc stadion będzie wypełniony po brzegi. Ale wydaje mi się, że możemy z wami wygrać. Jest jednak dopiero grudzień, więc zostało jeszcze dużo czasu i trudno na razie dokładnie ocenić szanse wszystkich zespołów.

Polscy piłkarze są dobrze znani w Grecji. Najwięcej kłopotów mogą nam sprawić piłkarze Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Olympiakos gra z nimi w grupie i robią dobre wrażenie. Znam też dobrze Ludovica Obraniaka. To świetny piłkarz, a jakiś czas temu były plotki, że może trafić do Olympiakosu. Macie też świetnych bramkarzy z Arsenalu - Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego - kończy grecki dziennikarz.

Terminarz meczów Polski na Euro 2012:

Polska - Grecja, 8 czerwca, godz. 18, Stadion Narodowy

Polska - Rosja, 12 czerwca, godz. 20.45, Stadion Narodowy

Czechy - Polska, 16 czerwca, godz. 20.45, Stadion Miejski we Wrocławiu

Zobacz oficjalną piłkę na Euro 2012 - Tango 12 [GALERIA] 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.