Euro 2012. 100 tys. kibiców "Pomarańczowych" w Gdańsku. Jak będą grać z Niemcami, będą potrzebne dwie strefy kibica?

Losowanie grup finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Europy już w piątek w Kijowie. Holendrzy już na wstępie zapowiedzieli, że jeśli ich reprezentacja miałaby mierzyć się z Niemcami w Gdańsku, to możliwość oglądania tego starcia wspólnie przez kibiców obu zespołów jest wykluczone.

POLECAMY - EURO 2012. CO NAJMNIEJ 11 UCZESTNIKÓW CHCE MIESZKAĆ W POLSCE! ZOBACZ KTO, GDZIE I JAK ZAMIESZKA [ZDJĘCIA]

Jak podaje Polska Agencja Prasowa przygotowania do turnieju trwają od lat i jeszcze w trakcie eliminacji gotowe były alternatywne scenariusze przewidujące różne warianty natężenia ruchu na lotniskach, drogach czy ulicach miast-gospodarzy. - Od poniedziałku 5 grudnia będziemy już mogli wybrać konkretne scenariusze i wspólnie z miastami rozpocząć ich realizację - powiedział prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.

Szefowie klubu reprezentacji Holandii mówili między innymi o tym, że jeśli ich drużynie przyjdzie grać w Gdańsku, miasto może oczekiwać przyjazdu nawet ponad 100 tysięcy "pomarańczowych". Natomiast strefa kibica planowana jest na 25-30 tysięcy osób. Holendrzy zapowiedzieli, że gdyby przyszło im grać z Niemcami, wykluczone jest, aby oglądali ten mecz w tej samej strefie. Ta gdańska ma powstać na Placu Zebrań Ludowych, a Niemców w Gdańsku będzie wielu, chociażby z tego powodu, że reprezentacja Niemiec już kilka miesięcy temu podjęła decyzję, że podczas turnieju finałowego zamieszka właśnie w gdańskim Dworze Oliwskim. Kibice będą chcieli być więc jak najbliżej swojej drużyny.

Z kolei Holandia trafi do grupy B lub C, co za tym idzie prawdopodobieństwo tego, że zagra na gdańskiej PGE Arenie, wynosi aż 50 %. Być może zatem w Gdańsku potrzebne będą dwie strefy kibica.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku?? ?

STADIONY NICZYM STATKI KOSMICZNE. ZOBACZ ROZŚWIETLONE ARENY EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: