Numer alarmowy 112 nie działa? Na Euro 2012 zadziała, dodzwonisz się nawet w 10 sekund

Jak dowiedział się ?Dziennik Bałtycki? numer alarmowy 112 ma być jednym z kluczowych elementów zapewnienia bezpieczeństwa podczas Euro 2012. Póki co jednak system nie działa poprawnie. Trudno się pod niego w ogóle dodzwonić, a co dopiero uzyskać pomoc...

Numer alarmowy 112 działa na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej i zgodnie z jej wymogami, każdy powinien móc po dodzwonieniu się pod niego porozumieć się we własnym języku. W Polsce jednak bywa z tym różnie. Czasem ciężko nawet się pod niego dodzwonić.

Jak dowiedział się jednak "Dziennik Bałtycki" numer 112 ma być aktywny w styczniu przyszłego roku. Na początek obejmie swoim zasięgiem Gdańsk i okolice. Opóźnienia wynikają ponoć tylko i wyłącznie z potrzeby wprowadzenia jeszcze kilku ulepszeń do systemu.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku???

- Chcemy, aby system był jak najbardziej efektywny, dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało ulepszony, zaawansowany technologicznie system obsługi zgłoszeń alarmowych - tłumaczy Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSWiA.

Standardowo na połączenie z numerem 112 dzwoniący ma czekać nie dłużej niż 30 sekund, a docelowo czas oczekiwania ma wynosić ok. 10 sekund.

Więcej szczegółów poznasz klikając TUTAJ

STADIONY NICZYM STATKI KOSMICZNE. ZOBACZ ROZŚWIETLONE ARENY EURO 2012 [ZDJĘCIA]