Szwedzka telewizja kręciła reportaż o Gdyni w kontekście Euro 2012. Trafiła na trening Arki

Ekipa telewizyjna ze Szwecji przybyła w czwartek do Gdyni, by nakręcić obszerny reportaż o gdyńskiej bazie treningowej. Skandynawowie są bardzo zainteresowani, by podczas Euro 2012 ich bazą pobytową była właśnie Gdynia.

POLECAMY - EURO 2012. TU PODCZAS MISTRZOSTW EUROPY CHCE MIESZKAĆ IRLANDIA [ZDJĘCIA]

Szwedzka telewizja odwiedziła gdyński stadion GOSiR, na którym swoje mecze rozgrywa Arka Gdynia, w czwartkowy poranek. Trafiła akurat na jeden z ostatnich treningów Arki w tym roku. Gdyńscy zawodnicy z ochotą udzielili kilku wywiadów. Wśród rozmówców znalazł się Piotr Kuklis, Tomasz Jarzębowski oraz kierownik drużyny Paweł Bednarczyk i kronikarz Arki Maciej Witczak. Wszyscy o gdyńskiej bazie wypowiadali się w samych superlatywach.

Ostateczna decyzja o wyborze centrum pobytowego zapadnie po losowaniu grup turnieju finałowego, czyli po 2 grudnia.

Wybór Gdyni wydaje się logiczny, także ze względu na rozbudowane połączenia promowe między Szwecją, a gdyńskim portem. - Wielu moich rodaków wciąż jednak jeszcze nie wie, jak atrakcyjna pod względem oferty i cen jest Polska - przyznał przedstawiciel Stena Line Patrik Olderius. - Mam nadzieję, że mistrzostwa przyczynią się do popularyzacji Polski i Gdyni jako celu wyjazdów Szwedów.

Za kandydaturą Gdyni przemawia też... kolor krzesełek gdyńskiego stadionu. Są żółto-niebieskie, a to przecież kolory szwedzkiej flagi. Skandynawowie czuliby się więc na tym obiekcie jak w domu. Przedstawiciele szwedzkiej federacji już w zeszłym roku wizytowali Gdynię i oglądali stadion. - Podobała się im jego zwartość i osłonięte trybuny na których łatwo można przeprowadzić zamknięty trening. Po powrocie delegaci mieli zdać relację trenerom i zawodnikom. Nie zauważyłem, żeby narzekali na cokolwiek, więc powinni przekazać im same radosne wieści - przyznał po tamtej wizycie Dariusz Schwarz, kierownik stadionu GOSiR.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? ?

EURO 2012. CO NAJMNIEJ 11 UCZESTNIKÓW CHCE MIESZKAĆ W POLSCE! ZOBACZ KTO, GDZIE I JAK ZAMIESZKA [ZDJĘCIA]

Więcej o: