Gotówka nie przyda się we wrocławskiej strefie kibica

Specjalna karta płatnicza i bilet wstępu w jednym; wielkie telebimy, na których będzie można oglądać transmisje meczów, 130 toalet i trzypoziomowa strefa VIP - o to wszystko musi zadbać firma, która wygra przetarg na organizację strefy kibica podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012.

W poniedziałek miasto opublikowało szczegółowe warunki przetargu na organizację strefy, która ma działać od 8 czerwca do 1 lipca na terenie Rynku, pl. Solnego oraz częściowo na ul. Oławskiej i Świdnickiej.

Strefa ma być otwarta codziennie w godz. 15-22 w fazie grupowej turnieju oraz od godz. 17 do 24 podczas ćwierćfinałów, półfinałów oraz w dniu finału, chyba że mecz lub dodatkowa atrakcja będzie wymagać wydłużenia tego czasu.

Na terenie strefy będzie obowiązywał system płatności bezgotówkowych za pośrednictwem specjalnej karty Fan Zone, która będzie także bezpłatnym biletem wstępu. Kibice wchodzić będą z kilku stron: od ul. Gepperta/Ofiar Oświęcimskich, Ruskiej/Kiełbaśniczej, Kuźniczej/Wita Stwosza, Świdnickiej i Oławskiej. W strefie ma stanąć 130 sanitariatów o zwiększonej pojemności (320 l).

Sercem strefy będzie scena na pl. Gołębim z tzw. głównym ekranem wizyjnym. Stanie tam, gdzie zwykle sceny podczas sylwestrów na Rynku - zadba o to miasto. Natomiast organizator strefy ma telebimy o pow. co najmniej 80 m kw. zamontować na styku pl. Solnego i Rynku (jeden) oraz przy wlocie ze Świdnickiej na Rynek (dwa - jeden bliżej Feniksa, drugi przy poczcie).

Co ważne, w całej strefie nagłośnienie musi być ustawione tak, by w każdym miejscu był ten sam dźwięk, bez żadnych opóźnień. Dzięki temu kibice w jednej części strefy nie będą krzyczeć "gool!", gdy w drugiej piłkarz dopiero będzie strzelać karnego.

Jeść i pić będzie można w trzech podstrefach ulokowanych na Rynku i pl. Solnym, przy czym organizator musi zaoferować miastu co najmniej 250 tys. zł za udostępnienie terenu na prowadzenie działalności gastronomicznej.

Podczas dni bezmeczowych samo miasto przy pomocy sponsorów ma zadbać o to, by na Rynku i w okolicy dużo się działo. Bo strefa kibica Euro to nie tylko miejsce oglądania meczów, ale także teren eventów, koncertów i innych wydarzeń artystycznych. Miasto zadba także o to, by nie działo się nic złego - zapewni bowiem kompleksową ochronę.

Montaż strefy ma zacząć się 24 maja. Miasto w warunkach przetargu zaznacza, że składający ofertę muszą uwzględnić zabytkowy charakter centrum miasta oraz to, że teren strefy jest zamieszkały i użytkowany na co dzień.

Strefa VIP dla 200 osób zostanie ulokowana na Rynku, w pobliżu biura informacji turystycznej. Ma mieć trzy poziomy - każdy o wymiarach 16 na 6 m. Podłoga pierwszego z nich ma znajdować się na wys. 3,5 m, a drugiego - 6 m nad powierzchnią bruku. Trzeci poziom to odkryta platforma z barierką, która będzie wykorzystywana przez operatorów kamer, na którą będzie prowadzić osobna klatka schodowa. Na obu klimatyzowanych piętrach mają znaleźć się po: dwa telewizory plazmowe 42-calowe z tym samym sygnałem co telebimy, 10 czteroosobowych stolików, pięć skórzanych, trzyosobowych sof, no i oczywiście barek z co najmniej dwumetrową ladą. Na podłogach - wykładzina.

Termin składania ofert na organizację wrocławskiej strefy kibica upływa 29 grudnia o godz. 11. Wadium wynosi 91 tys. zł.

Szczegółowe informacje o przetargu na wrocławską strefę kibica

Czy podczas Euro będziesz odwiedział wrocławską strefę kibica?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.