Irlandia, kolejny uczestnik Euro 2012 zachwycony ośrodkami treningowymi na Pomorzu

Przedstawiciele irlandzkiej federacji piłkarskiej zwiedzali ośrodki w okolicach Trójmiasta, w których mogłaby zamieszkać ich reprezentacja. Wyspiarzy urzekło Gniewino. W grudniu mają przyjechać wysłannicy kolejnych krajów.

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

 

Irlandczycy zwiedzili ośrodki we Władysławowie, Gdyni oraz Gniewinie. Najbardziej spodobał im się ten ostatni, jednak w nim zamieszkają zapewne Hiszpanie.

Euro 2012. GNIEWINO GOTOWE I CZEKA NA MISTRZÓW ŚWIATA [ZDJĘCIA]

 

Jak udało nam się ustalić, również Gdynia została przez nich oceniona pozytywnie (która podoba się również Szwedom).

EURO 2012. SZWEDZI WYBRALI GDYNIĘ! ZOBACZ, W JAKICH WARUNKACH BĘDĄ MIESZKAĆ I TRENOWAĆ [ZDJĘCIA]

 

Najgorzej wypadło Władysławowo za sprawą boiska w Pucku, na którym mieliby trenować piłkarze - jest w złym stanie.

Przedstawiciele irlandzkiej reprezentacji na razie tylko oglądają polskie ośrodki i żadnej decyzji jeszcze nie podjęli. W najbliższym czasie miejscy urzędnicy spodziewają się kolejnych odwiedzin federacji, które jeszcze nie wybrały swojej bazy treningowej.

- Wiele federacji czeka z podjęciem decyzji na wyniki losowania grup, dlatego w grudniu spodziewamy się wielu wizyt. To będzie intensywny okres - mówi Michał Brandt, rzecznik Biura ds. Euro 2012.

W Trójmieście i okolicach na reprezentacje czeka pięć ośrodków. Dodatkowo do Gdańska przypisane są także centra w Lubawie i Ostródzie. Pewne już jest, że Niemcy zamieszkają w Dworze Oliwskim w Gdańsku. Z kolei według hiszpańskich mediów niezależnie od wyników grudniowego losowania w Gniewinie zamieszkają Hiszpanie. Z kolei Szwecja chce trenować w Gdyni.

Wiadomo też już, że reprezentacje Włoch, Holandii i Anglii stacjonować będą w Krakowie.

Goszczenie reprezentacji to nie tylko zarobek dla ośrodka i promocja dla regionu. W miastach gospodarzach Euro 2012 reprezentacje spędzą tylko po kilka dni. Większość czasu będą mieszkać właśnie w centrach pobytowych, które każda drużyna wybierze na całe mistrzostwa.

W ich okolicach pojawią się też setki, a nawet tysiące najwierniejszych kibiców oraz setki dziennikarzy śledzących każdy krok piłkarzy i sztabów szkoleniowych. Każda reprezentacja musi stawić się w swoim centrum pobytowym najpóźniej na pięć dni przed pierwszym meczem. Oznacza to, że te, które dojdą do finału, spędzą w nim nawet miesiąc.

To nie lada gratka dla fanów, gdyż co najmniej jeden oficjalny trening każdej z reprezentacji musi być otwarty dla publiczności. Podczas Euro 2008 trening reprezentacji Portugalii w Neuchatel obejrzało 12 tys. kibiców. Część zespołów, jak np. Niemcy, organizuje też krótkie spotkania z kibicami, podczas których piłkarze rozdają autografy.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - to dlaczego jeszcze Cię nie ma na naszym Facebooku? ?

EURO 2012. CO NAJMNIEJ 11 UCZESTNIKÓW CHCE MIESZKAĆ W POLSCE! ZOBACZ KTO, GDZIE I JAK ZAMIESZKA [ZDJĘCIA]

Więcej o: