Euro 2012. Charlton pomaga Rooney'owi zachować zimną krew

Legenda Manchesteru United Bobby Charlton radzi Wayne'owi Rooney'owi jak nie tracić na boisku zimnej krwi, co zdarza się napastnikowi reprezentacji Anglii zbyt często.

Krewkiego gracza Manchesteru ominie cała runda grupowa Euro 2012. Anglik dostał karę zawieszenia na trzy mecze za kopnięcie reprezentanta Czarnogóry podczas ostatniego meczu kwalifikacji.

- Czasem z nim o tym rozmawiam - przyznał Charlton.

- Jest bardzo otwarty na dobre rady. To taki człowiek, który lubi, gdy poprawia się go, jeśli popełni błąd. Wie, że przeciwko Czarnogórze popełnił błąd - wyjaśnia Charlton.

74-latek, który pełni teraz funkcję dyrektora na Old Trafford, wciąż jest rekordzistą pod względem liczby strzelonych bramek zarówno w reprezentacji Anglii, jak i w United. Rooney ma nadzieję go przegonić.

Anglia w tym tygodniu ma otrzymać od UEFA pisemne uzasadnienie kary dla Rooney'a. Potem zdecyduje czy wystąpi z apelacją.

- Myślę, że on czasem po prostu coś robi. Wątpię, żeby się nad tym zastanawiał - mówi Charlton. - Naprawdę, on o tym nie myśli, inaczej by tych rzeczy nie robił. Ale dostaje nauczkę i przyjmuje karę - kończy Charlton.

Rasizm w Premier League. Oskarżali nawet Schmeichela, ukarali tylko...

 

Sunderland wypożyczy Kuszczaka? 

Więcej o: