Euro 2012. Neville: Rooney zawieszony na trzy mecze? To jakiś żart

- To jakiś żart. Holender, Hiszpan, Włoch lub Niemiec zostałby zawieszony tylko na jedno spotkanie - skomentował karę nałożoną na Wayne'a Rooney'a były reprezentant Anglii Phil Neville. Rooney został ukarany trzema meczami zawieszenia przez UEFA za kopnięcie rywala w meczu eliminacji Euro 2012 z Czarnogórą.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Rooney otrzymał czerwoną kartkę w 74. minucie gry za kopnięcie Miodraga Dzudovica. W czwartek UEFA ukarała piłkarza zawieszeniem na trzy spotkania. "Daily Mail" karę dla Rooneya nazwał "hat-trickiem z piekła rodem".

- Jestem rozczarowany decyzją w sprawie Rooney'a. Stracić trzy mecze na tak wielkim turnieju to zbyt surowa kara- mówił Michael Owen, kolega Rooney'a z Manchesteru United. Kapitan Evertonu i były reprezentant Anglii Phil Neville powiedział: - Roonney zawieszony na trzy mecze? To jakiś żart. Holender, Hiszpan, Włoch lub Niemiec zostałby zawieszony tylko na jedno spotkanie.

Robbie Savage, były reprezentant Walii wypowiada się w podobnym tonie: - Trzymeczowe zawieszenie to żart. Nie zasłużył na taką karę.

W swoich reakcjach powściągliwa jest angielska federacja. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że FA podejmie decyzję po wnikliwym zapoznaniu się z dokumentami przesłanymi przez UEFA. Na razie nie będzie też sprawy komentować. Brytyjskie media spodziewają się, że FA będzie walczyć o zmniejszenie zawieszenia, ale na razie wstrzymuje się z działaniem, gdyż obawia się, że kara może zostać zwiększona do czterech meczów.

Alan Shearer w rozmowie z BBC mówi, że Rooney powinien bez względu na długość zawieszenia pojechać na Euro. - To bez wątpienia najlepszy piłkarz na Wyspach - mówi. - Dla kilku piłkarzy zawieszenie Rooney'a może być szansą. Capello powinien ich przetestować w sparingach i jeśli się sprawdzą, powinni dostać szansę na Euro. Jeśli nie wypadną najlepiej, ja bym zabrał Rooney'a - dodał.

Baraże Euro 2012: turniej bez Cristiano Ronaldo czy co raz lepszej Bośni?

Więcej o: