Cassano: Kończę karierę po Mundialu w Brazylii. Możecie się zająć Balotellim

Napastnik AC Milan i reprezentacji Włoch Antonio Cassano zapowiedział, że po Mistrzostwach Świata w Brazylii, które odbędą się w 2014 roku, zakończy karierę piłkarską. Ma także cenną wskazówkę dla dziennikarzy, którzy pastwili się nad nim przez 13 lat.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

29-letni doświadczony napastnik ujawnił, że nie zamierza kontynuować kariery piłkarskiej po Mundialu w Brazylii. Podziękował także trenerowi Cesare Prandellemu, za to, że był po jego stronie we wszystkich trudnych momentach. - Chciałem mu podziękować za jego pomoc, gdy wszyscy byli przeciwko mnie.

We wtorek Cassano pomógł reprezentacji Włoch w wygraniu spotkania z Irlandią Płn. w ostatnim meczu kwalifikacji do Euro 2012. Włosi już wcześniej zapewnili sobie awans, a Cassano zdobył w eliminacjach sześć bramek (najwięcej dla Włochów).

- Cieszę się, że jestem chwalony. Trochę czasu już minęło - powiedział 29-latek dla telewizji Rai Sport. Po 13 latach krytyki, kilka dobrych słów o mnie sprawia mi przyjemność.

- Chcę mieć świetne trzy sezony. Potem mogę już przestać. Myślę, że będę grał w piłkę tylko do tego czasu. Chcę mieć udane Euro 2012 i Puchar Świata 2014. Potem w wieku 33 lat, chciałbym cieszyć się rodziną.

-Gdy odejdę, możecie się zając Mario Balotellim, to doskonały okaz dla was - zakończył Cassano zwracając się do dziennikarzy.

Kto zawiódł w eliminacjach Euro 2012? Portugalia,...

Więcej o: