Koledzy Damiena Perquisa z Sochaux... śpiewali mu w szatni polski hymn

Urodzony we Francji, ale mający polskie korzenie Damien Perquis zadebiutuje w reprezentacji Polski wtorkowym meczem z Niemcami na PGE Arenie. Jego koledzy z klubu na wieść o tym postanowili pogratulować mu w oryginalny sposób.

POLECAMY - "Nie gwiżdżmy na Niemców, powitajmy ich brawami!"

Trener klubu Sochaux Mehmed Bażdarević opowiada Wirtualnej Polsce o tym, jak członkowie jego drużyny zareagowali na wieść o spodziewanym debiucie Perquisa w reprezentacji Polski. - Żartów nie brakowało. Raz zaśpiewali mu kawałek polskiego hymnu, ktoś inny udekorował mu szafkę polską flagą. Było bardzo sympatycznie - zdradza bośniacki trener.

Bażdarević przyznaje przy tym, że Perquis powinien być istotnym wzmocnieniem dla polskiej kadry. - Od czasów Jacka Bąka Polska nie miała tak dobrego środkowego obrońcy - zapewnia. - On może się stać jednym z filarów waszej kadry. Cechuje go spokój, opanowanie, determinacja. Ma także silne uderzenie i dobrze gra głową - chwali Bośniak swojego podopiecznego. - Jest to człowiek pierwszy do zap..., ale też pierwszy do robienia sobie żartów, jeśli sytuacja na to pozwala - scharakteryzował nowego członka polskiej reprezentacji Bażdarević.

Reprezentacje Niemiec i Polski trenowały na PGE Arenie Gdańsk

 

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?