Lukas Podolski: Gram dla Niemców, ale jestem Polakiem

Urodzony w Gliwicach napastnik reprezentacji Niemiec Lukas Podolski przyznaje, że zawsze chciał zagrać w Polsce. - Przecież jestem Polakiem, tylko że grającym w reprezentacji Niemiec - tłumaczy ?Poldi? przed meczem z Polską na PGE Arenie.

POLECAMY - " Nie gwiżdżmy na Niemców, powitajmy ich brawami!"

- Zawsze chciałem zagrać w Polsce, bo jestem przecież Polakiem, tylko że grającym w reprezentacji Niemiec. Cieszę się na spotkanie na nowym stadionie, widziałem w telewizji, że wygląda rewelacyjnie - powiedział Podolski Przeglądowi Sportowemu. Przyznał też, że w ostatnich dniach poza treningami i przygotowaniami do meczu z Polską załatwiał również... bilety dla członków swojej rodziny. - Dostałem bardzo dużo telefonów od rodziny i przyjaciół z Polski, którzy chcieliby obejrzeć mnie w akcji. Walczyłem o trochę wejściówek, mam nadzieję, że skutecznie, ale to się dopiero okaże we wtorek wieczorem, jak już wszyscy zajmą swoje miejsca na trybunach - opowiada. - Pytali, kiedy przyjadę, jak długo zostanę, czy będę miał czas wolny, żeby się z nimi spotkać. Na pewno byli trochę zawiedzeni, że do Gdańska przyjechaliśmy dopiero w poniedziałek. Myśleli, że będę w Polsce już od soboty - opowiada napastnik 1.FC Koeln.

Podolski opowiedział Przeglądowi Sportowemu również o swoich spostrzeżeniach odnośnie przygotowań Polski do europejskiego czempionatu. - Słyszę o wielu problemach, jakie są przy okazji przygotowań do Euro, ale cieszę się, że w Polsce mimo wszystko tyle się buduje. Przecież powoli powstają nowe autostrady i lepsze drogi, nowe stadiony już są prawie gotowe. Najbardziej jednak cieszę się, że Górnik Zabrze też będzie miał nowy obiekt. Bo to przecież mój klub - kończy "Poldi".

Reprezentacja Niemiec jest już w Gdańsku przed meczem z Polską [ZDJĘCIA]

 

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: