Ostateczna decyzja: mecz Polska - Niemcy na pewno 6 września na PGE Arenie Gdańsk

Mecz Polska - Niemcy na PGE Arenie Gdańsk jednak się odbędzie. Straż pożarna wydała ostatecznie pozytywną opinię na temat bezpieczeństwa na stadionie, a prezydent - zgodę na organizację wtorkowego meczu.

POLECAMY - Chcesz pić alkohol na PGE Arenie w trakcie meczu? Zapłacisz 2 tysiące zł!

Tak skończył się 24-godzinny thriller. W czwartek po południu strażacy ogłosili negatywną opinię na temat bezpieczeństwa na PGE Arenie. Głównym powodem były niedziałające czujki sygnalizacji pożaru oraz źle przygotowana przez organizatora - czyli Polski Związek Piłki Nożnej - dokumentacja.

O tym, czy zaplanowany na wtorek mecz się odbędzie miał zdecydować prezydent Gdańska, dla którego opinia strażaków nie była wiążąca. Paweł Adamowicz wezwał wszystkie podmioty zaangażowane w przygotowanie stadionu (m.in. wykonawców, spółkę BIEG 2012) i organizację spotkania (PZPN) do zajęcia się zastrzeżeniami straży pożarnej. W piątek po południu ze strażakami spotkał się wiceprezydent Andrzej Bojanowski. Po tym spotkaniu wydali kolejną opinię - tym razem pozytywną.

- Wykonawca stadionu dostarczył nam dokumenty, w których oświadczył, że wykazane przez nas usterki zostały usunięte. Przeprowadziliśmy kolejne czynności kontrolne i potwierdziliśmy, że większość uchybień naprawiono. Dlatego wydaliśmy pozytywną opinię - wyjaśnia Tomasz Czyż, rzecznik gdańskiej straży pożarnej.

Pozytywna opinia została wydana pod warunkiem, że PZPN do poniedziałku dostarczy do komendy poprawioną dokumentację dotyczącą organizacji imprezy. Tym samym nic nie stało już na przeszkodzie, aby prezydent miasta wydał zgodę na zorganizowanie meczu Polska - Niemcy.

- Decyzja jest podpisana i impreza na pewno się odbędzie. Wszystkich na nią zapraszamy - podsumował tuż po godz. 18 Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska.

Czy Niemcy będą zachwyceni PGE Areną? [ZDJĘCIA]

 

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?