Wielkie otwarcie PGE Areny już w niedzielę. Musisz tam być!

W niedzielę na budowanym na Euro 2012 stadionie odbędzie się pierwszy, tak długo oczekiwany mecz - Lechia zagra z Cracovią. Na trybunach będzie ponad 30 tys. widzów, można jeszcze kupować bilety.

POLECAMY - ponad 80 tys. ludzi na dniu otwartym PGE Areny [ZDJĘCIA]

Godz. 17 w niedzielę 14 sierpnia przejdzie do historii Gdańska. W tym momencie rozpocznie się pierwszy mecz na najpiękniejszym stadionie w Polsce, a pewnie i Europie, który jest symbolem Euro 2012. Na murawę wybiegną piłkarze Lechii i Cracovii, a bilety na to wydarzenie okazały się najbardziej pożądanym towarem w Trójmieście. Od poniedziałku, kiedy ruszyła sprzedaż, przed kasami ustawiają się nawet kilkusetosobowe kolejki, w których stać trzeba nawet po kilka godzin. Od piątku kasy są czynne od godz. 8 do 24.

- Na tę chwilę uprawnionych do wejścia na stadion jest 23 tys. osób - mówił nam w piątek o godz. 17 rzecznik Lechii Michał Lewandowski.

Ile osób ostatecznie zasiądzie na stadionie, nie wiadomo, bo wejściówki będą jeszcze sprzedawane w sobotę i niedzielę. W tej chwili wydaje się, że jedynym ograniczeniem jest system sprzedaży biletów, gdyż popyt na nie maleje. A wręcz rośnie. Czynnych jest bowiem 14 kas, a wystawienie jednego biletu trwa kilka minut. To oznacza, że od piątkowego wieczora do rozpoczęcia meczu teoretycznie uda się sprzedać jeszcze maksymalnie ok. 10 tys. biletów. Choć niezależnie od kas stadionowych bilety mogą nabywać posiadacze kart kibica, którzy mogą to robić w sklepach Lechii w centrach handlowych oraz w internecie na stronie kupbilet.lechia.pl.

Na chwilę obecną do sprzedaży udostępniono ok. 31 tys. wejściówek, gdyż wyłączonych zostało osiem sektorów trybuny południowej, które w przyszłości częściowo przeznaczone zostaną dla kibiców gości i na bufory. Na pierwszym meczu fanów gości jednak nie będzie, więc teoretycznie i tam mogliby usiąść sympatycy biało-zielonych. Potwierdza to zarówno policja, jak i straż pożarna, które wydały zgodę na organizację imprezy na ponad 40 tys. osób. Klub, jeśli będzie taka potrzeba, uruchomi więc sprzedaż także na te sektory, które wcześniej miały być wyłączone.

Tak czy inaczej takich tłumów na meczu Lechii nie było od spotkania z Juventusem Turyn w 1983 r., które - według różnych źródeł - oglądało 35-40 tys. widzów.

Jak dojechać na mecz

W okolice stadionu nie będzie dojeżdżać komunikacja miejska (linia T4 kursować będzie przez ul. Hallera). Kibice udający się na mecz pieszo kierowani będą w rejon stadionu z dwóch głównych węzłów komunikacyjnych: Opera Bałtycka/przystanek SKM Politechnika - wzdłuż ul. Marynarki Polskiej i dalej ul. Żaglową lub Uczniowską; rejon skrzyżowania ul. Uczniowskiej i al. Gen. Hallera - wzdłuż ul. Uczniowskiej, przez czerwony wiadukt nad torami PKP. Przed i po meczu częściej kursować będą autobusy i tramwaje następujących linii: 118, 129, 148, 154, 295, T6, 3, 5, 11. Dla kierowców przygotowane zostaną parkingi przy stadionie, na ul. Marynarki Polskiej (od ul. Uczniowskiej do Wyzwolenia) oraz na Hallera (od ul. Uczniowskiej w kierunku Brzeźna). Dla ruchu zamknięta zostanie ul. Uczniowska od ul. Kochanowskiego do ul. Marynarki Polskiej.

Trening w raju, czyli Lechia Gdańsk pierwszy raz na PGE Arenie [GALERIA] ?

 

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: