30 tysięcy kibiców na pierwszym meczu Lechii Gdańsk na PGE Arenie?

Nawet dwie godziny trzeba stać w kolejce po bilety na pierwszy mecz Lechii Gdańsk na PGE Arenie. Jeszcze więcej, aby zdobyć kartę kibica. Klub Lechii szacuje, że w niedzielę na trybunach zasiądzie 30 tysięcy kibiców!

POLECAMY - Gdański czarodziej, którego różdżką jest piłka... to on przyciągnie tłumy na PGE Arenę!

Do inauguracyjnego meczu biało-zielonych na PGE Arenie Gdańsk zostały trzy dni. Zainteresowanie meczem - patrząc na kolejki w miejscach, w których można nabyć bilety oraz wyrobić karty kibica - ogromne. PGE Arena Gdańsk może pomieścić 42 tys. kibiców. Ale ze sprzedaży wyłączono całą trybunę południową oraz jeden narożnik - czyli blisko 9 tys. miejsc (sektor kibiców gości, sektory buforowe oraz sektory drugiej sprzedaży, które mogą zostać udostępnione w przypadku bardzo dużego zainteresowania danym meczem). Oznacza to, że dla kibiców zostaje ok. 33 tys. biletów. Mecz z Cracovią w niedzielę o godz. 17. Lechia liczy, że na trybunach zasiądzie 30 tysięcy osób. I są na to szanse - bilety rozchodzą się, jak świeże bułeczki.

Jak udało nam się ustalić tylko wczoraj - a sprzedaż ruszyła zaledwie w poniedziałek - kibice kupili niemal 4 tys. biletów. Według internetowego systemu sprzedaży dostępnych w sprzedaży zostało już tylko 17 tys. wejściówek. Należy pamiętać, że część została zarezerwowana dla fanclubów oraz różnych grup zorganizowanych. Dwa tysiące biletów trafi np. dla osób biorących udział w zorranizowanej przez gminę w kwietniu 2008 r. ankiecie na temat infrastruktury stadionu.

Trening w raju, czyli Lechia Gdańsk pierwszy raz na PGE Arenie [GALERIA] ?

 

Najlepiej sprzedają się miejsca z dolnych sektorów na trybunie wschodniej (od strony ul. Marynarki Polskiej). Nieco mniejszym zainteresowanie cieszą się miejsca na trybunie północnej, przeznaczonej dla najbardziej zagorzałych kibiców Lechii (od strony ul. Uczniowskiej).

- Zainteresowanie biletami na pierwszy mecz jest naprawdę duże, choć znacznie mniej osób kupuje karnety - usłyszeliśmy od pracownicy stanowiska klubu w Galerii Bałtyckiej.

Bilety możemy kupić na trzy sposoby: * osoby posiadające kartę kibica wejściówkę mogą nabyć w jednym z punktów Lechii znajdujących się centrach handlowych (lista w ramce) * w kasach przy stadionie * poprzez stronę internetową kupbilet.lechia.pl. Kto karty kibica jeszcze nie posiada - wyjątkowo na mecz z Cracovią oraz następny z ŁKS Łódź - będzie mógł nabyć zwykły papierowy bilet w stadionowych kasach. Wczoraj trzeba było tam odstać w kolejce nawet dwie godziny.

Największy problem jest jednak z wyrobieniem karty kibica. Kolejki w miejscach do tego wyznaczonych (ramka) są tak duże, że trzeba się liczyć nawet z trzygodzinnym oczekiwaniem. Oczywiście pod warunkiem, że działa system. Wczoraj padł na kilka godzin i kart wydawać się nie dało.

- Mniejsze lub większe problemy zdarzają się niestety codziennie, ale prosimy o cierpliwość, to dopiero początki - uspokajali wczoraj pracownicy stadionowych kas.

Bez karty kibica na pierwsze dwa mecze wejdziemy, ale na stadionie nic już nie kupimy. Od tego spotkania będzie bowiem działał już system cashless, czyli płatności bezgotówkowych. Polega on na tym, że jedyną kartą płatniczą jest ta kibicowska, którą będzie można doładowywać.

Gdzie kupić bilet i karnety:

Jeżeli posiadasz kartę kibica możesz to zrobić przez stronę internetową kupbilet.lechia.pl, albo w sklepach Lechii Gdańsk w Gdańsk: Galerii Bałtyckiej (pon-sob 9-21, nd 10-20), CH Morena (pon-sob 9-21, nd 10-20), CH Przymorze (pon-sob 9-21, nd 10-20), CH Madison (pon-sob 9-21, nd 10-20), CH Osowa (pon-sob 9-21, nd 10-20), CH Auchan (pon-sob 9-21, nd 10-20) oraz w Sopocie w Almie (pon-sob 9-21, nd 10-20).

Jeżeli nie posiadasz karty kibica pojedyncze bilety kupić możesz jedynie w kasach stadionu od strony ul. Żaglowej. Czynne są do piątku w godz. 10-20; w sobotę w godz. 9-21; oraz w niedzielę od godz. 9 do rozpoczęcia meczu.

Karty kibica można wyrabiać w CH Morena, CH Madison, Galerii Bałtyckiej oraz w kasach stadionu. Dostępne są dwa rodzaje: zwykła karta za 10 zł oraz karta Maestro za 19 zł, którą można będzie płacić także poza stadionem. Pierwsza z nich wyrabiana jest na miejscu, na drugą trzeba czekać ok. 2 tyg.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: