Donald Tusk zachwyca się murawą PGE Areny i daje rady Franciszkowi Smudzie

- Widziałem murawy na stadionie Barcelony i Realu Madryt. Ta w Gdańsku to jest rekord świata - zapewniał premier Donald Tusk na sobotnim dniu otwartym PGE Areny, najpiękniejszego stadionu przyszłorocznego Euro 2012.

POLECAMY - jak Lechia chce zapełnić PGE Arenę? Odpowiada prezes klubu Maciej Turnowiecki [wywiad]

- Już za kilka dni na PGE Arenie swój pierwszy ligowy mecz przed własną publicznością rozegra moja ukochana Lechia Gdańsk. Piłkarze będą mieli okazję rywalizować na genialnej murawie. Mogę coś na ten temat powiedzieć, bo grałem na wielu boiskach, lepszych i typowych klepiskach. Widziałem murawy na stadionie Barcelony i Realu Madryt. Ta w Gdańsku to jest rekord świata - cieszył się Donald Tusk, który od lat kibicuje Lechii i zawsze gdy jest to możliwe, stara się oglądać poczynania swoich ulubieńców na żywo.

Premier udzielił też kilku wskazówek trenerowi reprezentacji Polski Franciszkowi Smudzie. Sam głęboko wierzy, że są przesłanki pozwalające myśleć o sukcesie sportowym na Euro 2012. - Te stadiony trudno było zbudować, ale się udało. Trudno będzie zapewne również zbudować drużynę narodową, która sprosta oczekiwaniom kibiców. Na pewno musi to być zespół waleczny. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość. Przesłanki do optymizmu już są, bo w piątek, przy udziale trzech polskich piłkarzy, Borussia Dortmund pokonała 3:1 HSV Hamburg - zauważył premier Tusk.

Od wizualizacji po dzień otwarty. Jak powstawała PGE Arena [GALERIA] ?

Więcej o: